Facebook Google+ Twitter

II Festiwal Czekolady w Gdańsku

Któż z nas nie lubi czekolady, tak trudno jest się oprzeć temu afrodyzjakowi. Od 30 listopada do 2 grudnia w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, będzie można zakosztować tego "napoju bogów" na II Festiwalu Czekolady.

Czekolada to nie tylko cukier, tłuszcze i zbędne kalorie. Ów słodki przysmak zasłużył sobie na miano afrodyzjaku, ze względu na zawartość fenylotylaminy. Jej poziom w organizmie podnosi się głównie wtedy, gdy jesteśmy zakochani. Czekolada ma również działanie przeciwdepresyjne i wpływa na ogólne wzmocnienie organizmu, zatem z powodzeniem przyda się na poprawę humoru także tym, którym czasami brakuje szczęścia w miłości.

Czekolada / Fot. Mateusz AtroszkoFestiwal czekolady odbywa się zaledwie tylko w kilku krajach Europy, a w Polsce tylko w Gdańsku. Organizatorzy zapraszają do Ratusza Głównomiejskiego, przy ul. Długiej 47, od 30 listopada do 2 grudnia, gdzie na miłośników tej "słodkiej przyjemności" czekać będzie wiele atrakcji. Impreza otwarta będzie od godziny 10 do 20, a za wstęp będzie trzeba zapłacić 5 zł za bilet normalny i 3 zł za ulgowy.

Przychodzący na imprezę będą mogli skosztować wyrobów, ale również wysłuchać wykładów na temat historii czekolady. Będzie można podziwiać rzeźby wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie oraz wybrać tę najładniejszą. Słodkie utwory popłyną z ust chóru Mieszczan Gdańskich. Będą spotkania z ciekawymi gośćmi i wiele innych niespodzianek czeka na łasuchów. Na zakończenie odbędzie się licytacja czekoladowych figurek, z których pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

No i przez ten artykuł Małgosiu, muszę biec do lodówki po kawałek (może dwa...) czekolady!
Ech.
:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, ja mam już zarezerwowane bilety, ale czy to jest konieczne, żeby wejść na festiwal, to pani mi nie odpowiedziała :(
Rezerwacja biletów: abcreklama@wp.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, rzeczywiście na ogłoszeniu przed ratuszem jest informacja o konieczności rejestracji, nie wiedziałam o tym. Spróbuję również się zorientować w tym temacie, może odpiszą. Gdybyś coś wiedziała byłabym wdzięczna za info. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Osobiście sądzę, że do biletów wstępu powinien być załączony karnet na aerobic :) :)

Małgosiu, na reklamie festiwalu, wiszącej przed ratuszem, znalazłam informację o ... rezerwacji biletów. Napisałam pod wskazany adres abcreklama@wp.pl pytanie, czy to jest koniczne, żeby wejść, ale nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi. Wiesz coś w tej kwestii ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aguś zapraszam cię bardzo serdecznie do Gdańska :D czekolady wystarczy dla każdego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, jako czokoholik przeżywam katusze po Twoim artykule. Ja chcę do Gdańska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.11.2007 22:02

(+) Zawsze lubilem fenylotylamine :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda tylko, że festiwal nie zawita do Stolicy, chętnie bym spróbował:)
Ciekawe ile takie czekoladowe figurki są w stanie przetrwać nienaruszone w domu łasucha...podejrzewam, że mogą zostać pochłonięte w drodze do domu:)
Plus (+) za tekst o czekoladzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.