Facebook Google+ Twitter

II Festiwal Piwa w Szreniawie [Relacja]

Szreniawa jest stałym punktem na mapie Polski dla każdego miłośnika piwa. 13 maja w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego odbył się II Festiwal Piwa.

Scena II Festiwalu Piwa w Szreniawie / Fot. Monika DębskaRaz do roku muzeum w Szreniawie przyjmuje w swe progi przedstawicieli browarów regionalnych, którzy prezentują i sprzedają swoje wyroby. W tym roku można było skosztować m.in. piwa z browarów: Fortuna, Edi, Kormoran, czy Ciechan. Sklep Ministerstwo Browaru zachęcał do odwiedzenia nowo powstałego lokalu w Poznaniu. Prezentowano kuchnię piwną, piwne SPA oraz piwne leki z domowej apteki. Festiwal Piwa to również czas na prezentację prac twórców ludowych i rzemieślników. W zielonym namiocie organizowano stanowiska interaktywne dla dzieci. Imprezie towarzyszyły występy lokalnych kapel, a gwiazdą wieczoru był zespół Po Zagonach.

Uczestnicy mogli brać udział w konkursach, których motywem przewodnim było piwo, a także oglądać eksponaty muzealne. Wszystkie pawilony, łącznie z Folwarkiem Zwierzęcym, były otwarte dla zwiedzających.

Eksponat, wóz strażacki / Fot. Monika DębskaZdaniem organizatorów, głównym celem festynu jest przedstawienie tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich w ujęciu historycznym, przybliżenie sposobu warzenia piwa, prezentacja małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w kraju, a także zbiorów birofilskich kolekcjonerów prywatnych oraz pokazanie wyrobu piw tzw. domowych.

Impreza organizowana została po raz drugi i w założeniu będzie kontynuowana w latach następnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pan rs za to z pewnością umie....

Komentarz został ukrytyrozwiń
rs
  • rs
  • 17.05.2012 08:41

Nie pisz już więcej ,nie umiesz tego robić. Zajmnij się czymś innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Sielski
  • Łukasz Sielski
  • 16.05.2012 13:17

Fajnie było by się napić piwa pod chmurką... zmienimy ustawę? www.piwopodchmurka.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.