Facebook Google+ Twitter

II Forum Importu Równoległego już wkrótce!

26 września br. w warszawskim Hotelu Polonia odbędzie się II Forum Importu Równoległego – międzynarodowa konferencja skierowana do uczestników rynku farmaceutycznego, mediów i decydentów.

Forum Importu Równoległego organizowane jest przez Stowarzyszenie Importerów Równoległych Produktów Leczniczych (SIRPL). Celem tej inicjatywy jest popularyzacja równoległego obrotu lekami w Polsce oraz wypracowanie dialogu na temat możliwości i korzyści dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia.

Import równoległy funkcjonuje w Polsce od 2004 r. Jednak ustawa refundacyjna wprowadzona w 2012 r. znacząco ograniczyła możliwość dostępu do list refundacyjnych dla wielu sprowadzanych równolegle produktów, tym samym utrudniając pacjentom dostęp do tańszych leków. Spowodowało to wyhamowanie rozwoju branży oraz zmniejszyło oszczędności w służbie zdrowia.

Podczas tegorocznego Forum eksperci przedstawią sytuację importu i eksportu równoległego w Polsce na tle regulacji i rozwiązań europejskich. W seminarium udział wezmą znani profesorowie ekonomii, prawnicy oraz eksperci z kraju i z zagranicy, którzy omówią kluczowe zagadnienia m.in. Filip Borkowski z Komisji Europejskiej przedstawi dystrybucję równoległą w świetle polityki konkurencji Komisji Europejskiej, a profesor Kjeld Pedersen z Danii omówi systemy refundacji wspierania substytucji w wybranych krajach europejskich oraz wynikające z tego oszczędności dla pacjentów i płatników. Eksperci z IMS Health zaprezentują trendy w imporcie i eksporcie równoległym w Polsce i Europie, a Joanna Kmiecik-Grudzień z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych przedstawi statystyki dotyczące importu równoległego w Polsce. Omówione zostaną również propozycje zmian do nowelizacji ustawy refundacyjnej, w szczególności regulacje dotyczące eksportu równoległego stosowane w krajach Unii Europejskiej.

Chętnych do udziału w II Forum Importu Równoległym prosimy o kontakt:
Daria Brzozowska, Media Metropolis
dbrzozowska@mediametropolis.pl, +48 601 282 660

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.