Facebook Google+ Twitter

II Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych

W piątek i sobotę, 2–3 września, w Katowicach odbędą się II Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych. To wspólna inicjatywa NGO-sów i Urzędu Miasta Katowice.

 / Fot. LogoŁączy ona elementy dyskusji o miejscu i roli organizacji pozarządowych z ich promocją, a jednocześnie oferuje mieszkańcom pożyteczne, ciekawe i aktywne spędzenie czasu wolnego.

Katowickie Dni Organizacji Pozarządowych to również okazja do pogłębienia integracji organizacji pozarządowych, wymiany doświadczeń i podjęcia wspólnych działań.

W piątek 2 września w godzinach od 14 do 17, w restauracji „Oko Miasta” przy rondzie im. Gen. Jerzego Ziętka (nieopodal „Spodka”) zaplanowano konferencję z panelem dyskusyjnym, na temat „Organizacje pozarządowe – profesjonalni partnerzy czy oszołomy?”. Udział w niej wezmą przedstawiciele różnych środowisk życia społecznego i gospodarczego: administracji publicznej, nauki, mediów, biznesu i sektora pozarządowego.

Natomiast w sobotę, 3 września, w godzinach 14 - 21, w Dolinie Trzech Stawów oraz w Parku przy Lotnisku, odbędzie się Festyn „Katowickie Organizacje Pozarządowe dla mieszkańców Katowic”.

Rozłożone zostanie „Miasteczko Organizacji Pozarządowych”, ze stoiskami przy których przedstawiciele organizacji będą udzielać indywidualnych informacji i porad, prezentować swoją działalność, wydawać materiały informacyjne i podejmować inne działania indywidualnie.

W strefie „O tym powinieneś się dowiedzieć!”, w wydzielonym dużym pawilonie namiotowym, organizacje pozarządowe przedstawią prezentacje i mini-wykłady, dotyczące istotnych problemów, z obszaru profilaktyki zdrowotnej, praw człowieka, ekologii, kultury i inne. W strefie aktywności i rozrywki, organizacje przygotują i przeprowadzą różnorodne zabawy, konkurencje sportowe, pokazy, do których zaproszą zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

Równolegle na „Scenie artystycznej NGO”, w godzinach 14 - 19, na dużej estradzie prezentować się będą artyści i zespoły działające przy organizacjach pozarządowych oraz innych inicjatywach społecznych. Podsumowaniem tej części będzie koncert finałowy.

Do udziału w II Katowickich Dniach Organizacji Pozarządowych zaprasza komitet organizacyjny w składzie: Piotr Uszok, prezydent Katowic, Monika Bajka ze Stowarzyszania Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, Anna Kruczek, prezes Śląskiego Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS i Grzegorz Wójkowski, prezes Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Bona Fides”.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.