Facebook Google+ Twitter

II Kongres Infrastruktury Polskiej

Kraków 5 listopada gościł na terenie ICE Centrum Kongresowym II Kongres Infrastruktury Polskiej. Główna tematyką było Państwo i Samorząd w roli INWESTORA.

inż. Tadeusz Trzmiel I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa po wręczeniu dyplomu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Wykład Konferencja prasowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków wprowadzający nosił tytuł Priorytety inwestora samorządowego, który wygłosił inż. Tadeusz Trzmiel I Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Infrastruktury.

Program konferencji była bogaty programowo jak i też towarzyszące imprezy. Tematyka została podzielona na dwie części.

Założeniami części pierwszej było:
- Państwo i Samorząd w roli Inwestora.
- Jak dbać o interesy mieszkańców i skutecznie realizować projekty inwestycyjne ?
- Jak dofinansować cele inwestycji i infrastrukturalnych.
Baner konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków - Perspektywy Konferencja prasowa z udziałem inż. Tadeusza Trzmiela I Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków inwestora i mieszkańca.

W części drugiej części poruszano tematy:
- Realizacja i finansowanie projektów samorządowych.
- Realizacja i finansowanie projektów infrastrukturalnych.

Recepcja konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Przy tak Baner Grupy ZUE Kraków. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków ważnej konferencji nie mogło się odbyć bez wręczenia nagród przyznanych przez portal www.RynekInfrastruktury.pl przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa dla Infrastruktury.

Nagrody postanowiono przyznać dla osób i firm, które przyczyniły się w ostatnim okresie do rozwoju polskiej infrastruktury. Nadmienić należy, że sukcesy powstały mimo niesprzyjających dla branży budowlanej, jak też zewnętrznych okoliczności.

Recepcja konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Uhonorowano Recepcja konferencji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków osób oraz firm znane ze swojej działalności, jak też ostatnio oddanych budów dla dobra społeczeństwa:

- Tadeusz Trzmiel I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji i Infrastruktury. Podczas wieloletniej kadencji doprowadził do rozbudowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, który zapewnia transport pasażerski z prędkością minimum 24 km/h. Trwa obecnie budowa odcinka szybkiego tramwaju ul. Wielicka przez tory kolejowe PKP Kraków - Płaszów do ul. Wielickiej Opracowywane są studia do budowy metra, planuje się też dalszy rozwój Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Zapraszamy do tekstu pt. „Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa wyróżniony za skuteczność" .

- Budimexfirma wygrała ostatnio przetargi blisko 2,4 mld zł. Dariusz Blocher prezes firmy stwierdził, że daje to pierwsze miejsce na liście wykonawców. Spółka dalej pozyskuje nowe kontrakty, a na koniec pierwszego półrocza tego roku jej portfel zamówień wynosił 3,9 mld zł. Więcej informacji znajduje w tekście pt. „KIP 2014: Budimex nagrodzony"

- Energopol - Szczecin to znana Firma budowlana z 60-letnią tradycją, jako jedna z nielicznych firm posiada kapitał należący do polskich akcjonariuszy. Znana jest sukcesów rywalizowania z największymi światowymi przedsiębiorstwami obecnymi na budowlanym rynku. Obecnie wykonuje między innymi złożone projekty w dziedzinie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Zapraszamy do tekstu pt. "Energopol – Szczecin nagrodzony za wkład w rozwój infrastruktury"

- Torpol to firma zaliczana do czołowych podmiotów na rynku budownictwa infrastruktury kolejowej i tramwajowej w Polsce. Działa od 23 lat. Realizuje obecnie największe w Polsce projekty infrastrukturalne na sieci kolejowej jak: budowa dworca Łódź Fabryczna, modernizację linii kolejowej E75 Rail Baltica. Więcej informacji jest w tekście pt. „KIP 2014: Torpol nagrodzony przez portal www.RynekInfrastruktury.pl .

- ZUE to krakowska firma – prezes Wiesław Nowak stwierdził cytuje ...Gdy zakładałem ZUE w 1991 roku zatrudniałem jedną osobą, dziś w grupie pracuje 800. Jest to osiągnięcie, z którego jestem najbardziej dumny... . Spółka jest liderem budownictwa infrastruktury miejskiej z 50% udziału w krajowym rynku. Posiada też silną pozycję w dziale infrastruktury kolejowej, obecnie rynkowy udział tej firmy szacowany jest 15%. Zapraszamy do przeczytania tekstu tekście pt. „KIP 2014: ZUE i jego prezes wyróżnieni"

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.