II liga kobiet, grupa lubelska: Kolejny komplet „Sokółek”

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-09-22 12:08

Dziewczyny z Kolbuszowej nie zwalniają tempa. Po zwycięstwie odniesionym nad Motorem w Lublinie, pokonały na własnym stadionie drużynę Wilków. W derbach Lublina, zgodnie z przewidywaniami, Widok pewnie pokonał Motor.

Drużyna Sokoła z października 2007 r. / Fot. Marcin JastrzębskiSokół Kolbuszowa Dolna – Wilki Wilków 7:0 (4:0)
Pastuła (5), Sagan 2 (18, 20), Fryc 2 (22, 47), Wargacka (60), Wilk (70-karny)
Sokół: Adamska – Wargacka, Streb, Czyżewska (62. Luchowska), Lorenc – Pastuła, Motyka, Zielińska, Wilk – Fryc (71. Krystel), Sagan (46. Dul).

Zgodnie z oczekiwaniami kolbuszowianki pewnie pokonały ostatnią w tabeli, drużynę Wilków. Wynik otworzyła, aktywna od samego początku – Agnieszka Pastuła. Była to najefektowniejsza akcja meczu.

Piłkarka Sokoła zakończyła swój rajd lewa stroną, soczystym strzałem w „okienko” bramki rywala. Później dzięki dokładnemu podaniu Pastuły, Aleksandra Sagan podwyższyła. Następnie Kinga Wilk dograła kilka dobrych, prostopadłych piłek do swoich koleżanek z linii ataku. Skorzystały z nich Sagan i Magdalena Fryc.

Po przerwie Fryc skutecznie dobijała piłkę po strzale Karoliny Dul. Kolejne gole to efekt równej, zespołowej gry miejscowych. – Przeważałyśmy przez całe 90 minut i zasłużenie tak wysoko wygrywamy. Ważne też, że w kolejnym meczu nie tracimy żadnej bramki – mówiła po meczu Sabina Wargacka, kapitan Sokoła.

Motor Lublin – Widok Lublin 0-6.

Mecz Hetman Zamość – Dystans Niedźwiada został odwołany ze względu na zły stan boiska.

Mecz Tytan Wisznice – Kinga Krasnystaw został przełożony na 04.10.2008.