II liga koszykówki. Akademicy przegrywają z Bonduelle Gniewkowo

To było doskonałe starcie obydwu drużyn. W meczu koszykówki II ligi grupy A, zespół AZS WSGK Kutno przegrał u siebie z Bonduelle Gniewkowo 70:84 (21:19, 15:22, 12:16 i 22:27).

Akademicy w akcji... / Fot. Piotr Panfil W sobotę o godzinie 17, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie, odbył się mecz w ramach dziesiątej kolejki II ligi koszykówki. Na boisku spotkały się dwie drużyny: AZS Kutno oraz Bonduelle Gniewkowo.

Kutnianie zaczęli pierwszą kwartę wyśmienicie. Szybko wyszli na 10 punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie, jednak goście zaczęli odrabiać straty, a nawet wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali juz do końca spotkania. Akademikom nie udało się dać kibicom wygranej, wymarzonego świątecznego prezentu.

AZS Kutno zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, zaś drużyna z Gniewkowa zajmuje pierwsze miejsce i ma szansę na awans do I ligi.

Drużyna AZS WSGK Kutno prowadzi dyskusje podczas przerwy w kwartach. / Fot. Piotr Panfil Na trybunach zasiadło około 600 osób, a spotkanie komentował Jurek Papiewski - kutnowski komentator.

W AZS Kutno punktowali: Micielski - 35, Gołuch - 16, Depczyński - 8, Defeciński - 7, Biela - 2, Redzy -2.

Następny mecz AZS Kutno zagra u siebie - 13 stycznia 2008 roku z drużyną Rosasport Radom.