II liga koszykówki: Jelenia Góra lepsza od Prudnika

Zespół Sudetów Jelenia Góra okazał się lepszy od Pogoni Prudnik, przerywając tym samym passę ośmiu z rzędu wygranych meczów prudniczan.

Najwięcej punktów dla Pogoni po raz kolejny zdobył popularny Lepa. / Fot. Mateusz BireckiGoście wyszli na parkiet w składzie: Maciej Lepczyński, Kamil Czapla, Grzegorz Jankowski, Piotr Tarasewicz i Marcin Łakis i jak zwykle rozpoczęli mocnym uderzeniem. Już po pięciu minutach wygrywali 17:8. Niestety w dalszej części spotkania mnożyły się błędy w obronie i prudniczanie zmarnotrawili wysokie prowadzenie.

W III kwarcie dali znać o sobie sędziowie. Zaczęli odgwizdywać tak jeleniogórzanom, jak i prudniczanom faule, przez co za 5 przewinień parkiet musieli opuścić Grzegorz Jankowski i Marcin Łakis, a w IV kwarcie także Kamil Czapla. Goście otrzymali też trzy przewinienia techniczne. Dostali je Marcin Łakis, trener Tomasz Włodowski, a także kibice.

Wynik próbowali jeszcze ratować Bartosz Trytek i Maciej Lepczyński, jednak nie udało im się przejść dzięki szczelnej obronie jeleniogórzan.

Sudety Jelenia Góra - Pogoń Prudnik 87:78 (19:23; 23:16; 32:18; 22:21)
Punkty dla Pogoni zdobywali: Lepczyński 21, Czapla 18, Tarasewicz 16, Jankowski 10, Łakis M. 8, Trytek 7, Kłuś 7, Rogacewicz 0, Żelasko 0, Tracz 0.