29020 miejsce

II liga koszykówki: Pogoń zdetronizowana, Opole triumfuje

Dziś doszło do najbardziej emocjonującego meczu na Opolszczyźnie. Na parkiecie spotkały się drużyny: AZS Opole i Pogoni Prudnik.

Piotr Żelasko w pewnym momencie musiał prowadzić grę Pogoni / Fot. Mateusz BireckiMina trenera Tomasza Włodowskiego mówi wszystko. / Fot. Mateusz BireckiPrudniczanie wspaniale rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Po trzech minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:8. Niestety wspaniała była tylko pierwsza kwarta, którą goście wygrali 23:16. W kolejnej części spotkania Pogoń stanęła. Pierwsze punkty zdobyli dopiero w połowie kwarty, a do połowy przegrywali już 45:32. Trzecia kwarta wlała trochę nadziei w serca przyjezdnych kibiców, bowiem Prudnik częściowo odrobił straty, wygrywając tę partię 24:20. Niestety w tej części spotkania parkiet musiało opuścić dwóch zawodników Pogoni: Kamil Czapla i Grzegorz Jankowski. Na początku ostatniej kwarty los prudniczan podzielił jeden z liderów opolan - Krzysztof Zarankiewicz. Ostatecznie akademicy z Opola zwyciężyli Pogoń Prudnik 98:74.

Paweł Franek - Pogoń Prudnik / Fot. Mateusz BireckiRzuca Kamil Czapla / Fot. Mateusz BireckiAZS Opole - Pogoń Prudnik 98:74 (18:23, 27:9, 20:24, 33:18)

W innych spotkaniach:
UKKS Leszno 2000 - MKKS Zabrze 86:83 (17:21, 21:20, 19:18, 29:24)
Sudety Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 96:53 (21:14, 23:12, 29:7, 23:20)
Spójnia Stargard Szczec. - Open Basket Pleszew 71:59 (10:12, 18:23, 18:10, 25:14)
Doral Nysa Kłodzko - AZS Kalisz 83:74 (23:18, 15:18, 21:19, 24:19)
VB Leasing Siechnice - Olimpia Legnica 20:0