II liga: Motor Lublin remisuje z Odrą Opole

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-03-30 20:48

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Motoru z Odrą Opole, ale to opolanie strzelili oba gole. Był to już czwarty z rzędu podział punktów w bieżącym roku dla Odry.

/ Fot. LKP Motor Lublin Mecz nie stał na wysokim poziomie, do czego przyczynił się także stan murawy. Obie bramki padły na początku drugiej połowy spotkania i w obu przypadkach strzelcami byli opolanie. Już w 47. minucie prowadzenie Odrze dał Tomasz Copik, który strzałem z 17 metrów pokonał Przemysława Mierzwę. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i już w 54. minucie, po mocnym dośrodkowaniu Marcia Syroki z rzutu wolnego, w polu karnym niefortunnie interweniował Błażej Karasiak posyłając piłkę do siatki obok zdezorientowanego Fecia.

Perspektywa remisu na wyjeździe satysfakcjonowała piłkarzy Odry, którzy skupili się na grze defensywnej, niekiedy przeprowadzając kontry. Z kolei Motor dążył do zdobycia kolejnego gola, który przechyliłby szalę zwycięstwa na jego korzyść i w 60. minucie bliski celu był Daniel Koczon, jego strzał zdołał wybić przed siebie Marcin Feć, jednak dobitki Piotra Kamińskiego nie było. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić w 79. minucie, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

5 kwietnia piłkarze Motoru zagrają w Łomży z ŁKS-em który po 23 kolejkach zajmuje 16 - zagrożoną spadkiem - pozycję i na pewno nie będzie to łatwy mecz dla podopiecznych Ryszarda Kuźmy.

Motor Lublin - Odra Opole 1:1 (0:0)
Bramki: Błażej Karasiak (54 - samobójcza) – Tomasz Copik (47)

Pozostałe wyniki 23 kolejki:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock 4:0 (2:0)
Bramki: Dariusz Kołodziej (8, 76), Martin Matus (26), Paweł Żmudziński (68)

Kmita Zabierzów – Tur Turek 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Banicki (60), Jan Cios (89)

GKS Katowice – Arka Gdynia 3:2 (2:2)
Bramki: Łukasz Wijas (9), Grażwydas Mikulenas (17), Krzysztof Kaliciak (51) – Marcin Wachowicz (19, 35)

Śląsk Wrocław – ŁKS Łomża 3:0 (1:0)
Bramki: Petr Pokorny (9, 62), Marek Gancarczyk (73)

Pelikan Łowicz – Piast Gliwice 0:0

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1)
Bramki: Robert Lewandowski (48) – Jacek Maciorowski (41)

Warta Poznań – GKS Jastrzębie 3:0 (2:0)
Bramki: Grzegorz Wan (10,34), Tomasz Magdziarz (47)

Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki: Paweł Buzała (67), Andrzej Rybski (75) – Radosław Gilewicz (47)