22795 miejsce

II liga piłki ręcznej kobiet. MKS Zgierz zremisował z MKS Piotrcovią

W hali MOSIR w Zgierzu spotkały się dziś dwie najsilniejsze drużyny 3 grupy II ligi piłki ręcznej kobiet. MKS Zgierz gościł MKS Piotrcovię II. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się podziałem punktów.

W natarciu MKS Zgierz/ fot. Paweł WęzykMecz miał duże znaczenie dla sytuacji w tabeli 3 grupy II ligi. Porażka drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego przekreślałaby jej szansę na awans do wyższej klasy. Obie drużyny przystąpiły do spotkania zdeterminowane i nastawione na zwycięstwo. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i wynik zmieniał się do końca.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodyń. W pełni skoncentrowane zgierzanki kontrolowały sytuację. Ostatecznie na przerwę schodziły z wynikiem 16-10. Po przerwie piotrkowianki ruszyły do odrabiania strat i po kilku minutach było już 16-14. Wówczas trener MKS Zgierz poprosił o czas. Był to trudny okres gry zgierzanek. Dziewczyny z Piotrcovii uwierzyły, że są w stanie odrobić straty z pierwszej połowy i z minuty na minutę grały coraz lepiej.

Ostatnie dziesięć minut było niezwykle dramatyczne. W 54 minucie duża przewaga punktowa została zniwelowana i prowadzenie 23-22 objęły piłkarki gości. Na ławce trenerskiej MKS Zgierz zaczęło się robić nerwowo. Bardzo dobre akcje przeplatane były kiksami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24-24.

Najlepsza na parkiecie Anna Gajęcka przy piłce/ fot. Paweł WężykNajlepszą zawodniczką na parkiecie okazała się - już nie po raz pierwszy - zgierzanka Anna Gajęcka. Zdobyła aż 12 bramek. W trudnych momentach nie obawiała się wziąć ciężaru gry na siebie i często jej zagrania kończyły się skutecznym rzutem. Była również jedyną i najskuteczniejszą egzekutorką rzutów karnych.