Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22795 miejsce

II liga piłki ręcznej kobiet. MKS Zgierz zremisował z MKS Piotrcovią

W hali MOSIR w Zgierzu spotkały się dziś dwie najsilniejsze drużyny 3 grupy II ligi piłki ręcznej kobiet. MKS Zgierz gościł MKS Piotrcovię II. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się podziałem punktów.

W natarciu MKS Zgierz/ fot. Paweł WęzykMecz miał duże znaczenie dla sytuacji w tabeli 3 grupy II ligi. Porażka drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego przekreślałaby jej szansę na awans do wyższej klasy. Obie drużyny przystąpiły do spotkania zdeterminowane i nastawione na zwycięstwo. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i wynik zmieniał się do końca.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodyń. W pełni skoncentrowane zgierzanki kontrolowały sytuację. Ostatecznie na przerwę schodziły z wynikiem 16-10. Po przerwie piotrkowianki ruszyły do odrabiania strat i po kilku minutach było już 16-14. Wówczas trener MKS Zgierz poprosił o czas. Był to trudny okres gry zgierzanek. Dziewczyny z Piotrcovii uwierzyły, że są w stanie odrobić straty z pierwszej połowy i z minuty na minutę grały coraz lepiej.


Ostatnie dziesięć minut było niezwykle dramatyczne. W 54 minucie duża przewaga punktowa została zniwelowana i prowadzenie 23-22 objęły piłkarki gości. Na ławce trenerskiej MKS Zgierz zaczęło się robić nerwowo. Bardzo dobre akcje przeplatane były kiksami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24-24.


Najlepsza na parkiecie Anna Gajęcka przy piłce/ fot. Paweł WężykNajlepszą zawodniczką na parkiecie okazała się - już nie po raz pierwszy - zgierzanka Anna Gajęcka. Zdobyła aż 12 bramek. W trudnych momentach nie obawiała się wziąć ciężaru gry na siebie i często jej zagrania kończyły się skutecznym rzutem. Była również jedyną i najskuteczniejszą egzekutorką rzutów karnych.

Drużyny wybiegły na parkiet w następujących składach:

MKS Zgierz:

Pawlak Joanna, Zjawiona Joanna, Sałata Ewa, Wosińska Izabela, Wróblewska Katarzyna, Siuda Anna, Sikorska Justyna, Matysiak Milena, Sadowska Marta, Gajęcka Anna, Dymkowska Justyna

MKS Piotrcovia:

Szczypiorska Katarzyna, Stankiewicz Adela, Cieślak Karolina, Mileńko Magdalena, Sala Żaneta, Cieślak Paulina, Marek Sylwia, Skura Beata, Stępniak Ariana, Milewska Agnieszka, Wijas Katarzyna.

Tabela 3 Grupy II ligi:

1. MKS ZGIERZ 5 9 pkt 140-90
2. MKS PIOTRCOVIA 5 5 pkt 131-105
3. UMKS TRÓJKA 4 4 pkt 97-109
4. AZS Warszawa 4 2 pkt 90-115
5. LUKS BUJNY 4 2 pkt 82-121

Zdecydowanym liderem jest drużyna ze Zgierza mając aż 4 punkty przewagi nad drugą Piotrcovią.

Jedna z akcji Anny Gajęckiej, najlepszej piłkarki meczu:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.