II liga: Ślęza Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Zawisza Bydgoszcz
Zawisza Bydgoszcz logo
Pierwsze bramki, pierwsze zwycięstwo, tak w skrócie można podsumować wczorajsze spotkanie bydgoskiego Zawiszy z Ślęzą Wrocław. Teraz przed wojskowymi znacznie trudniejsze zadanie, mecz z sąsiadującym w tabeli Górnikiem Polkowice.

Zawisza jechał do Wrocławia z jasno określonym celem, liczyło się tylko zwycięstwo. Bydgoszczanie w dwóch dotychczas rozegranych pojedynkach wyjazdowych tej rundy nie strzelili jeszcze gola i co za tym idzie nie wygrali spotkania. Mecz z outsiderem ligowej tabeli miał to zmienić, co pokazały już pierwsze minuty tego pojedynku.

Przemeblowany przez trenera Kurasa skład ruszył do ataku i już w 4. minucie bliski zdobycia bramki był Sobczak, jednak jego uderzenie głową minęło bramkę gospodarzy. Mimo optycznej przewagi Zawisza nie potrafił jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W 25 minucie na własnej połowie piłkę odebrał gospodarzom Dąbrowski, który po znakomitym rajdzie i strzale zza pola karnego pokonał Paukszta. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania się nie zmienił, choć Ślęza po utracie bramki zagrała odważniej, ale nie potrafiła zagrozić bramce strzeżonej przez Witana.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dalej przeważał Zawisza, a gospodarze czekali na szybkie wyprowadzenie kontry. Po jednej z takich akcji Ślęza mogła wyrównać, lecz gospodarzom zabrakło zimnej krwi w polu karnym Zawiszy. Goście natomiast nie zwalniali tępa gry i wreszcie w 80. minucie podwyższyli na 0:2. Idealne podanie od Magdzińskiego wykorzystał Maziarz, który w sytuacji sam na sam nie dał większych szans bramkarzowi gospodarzy. W samej końcówce szanse na gola miał Magdziński, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Ślęzy.

Ślęza Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)

0:1 - 25` Dąbrowski
0:2 - 80` Maziarz

Zawisza: Witan - Warczachowski, Łukaszewski, Midzierski, Stefańczyk (74’ Podgórski), Dąbrowski, Piętka (77’ Batata), Maziarz, Tarnowski, Szczepan, Sobczak (59’ Magdziński)

Ślęza: Paukszt - Szydziak (75’ Kątny), Pruchnicki, Wójcik, Tarasiewicz, Jaskólski, Kaczmarek, Brusiło, Kowal, Duraj, Balicki

Widzów: 200 ( w tym 100 z Bydgoszczy )