47383 miejsce

II liga: W meczu na szczycie AZS Kutno pokonuje Księżaka Łowicz

W meczu 18. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn grupy B, AZS WSGK Kutno wygrał u siebie na parkiecie z Księżakiem Łowicz 70:65 (15:19, 19:19, 15:15, 21:12). Mecz był bardzo zacięty o czym świadczy fakt, iż gospodarze dopiero w czwartej kwarcie wyszli na prowadzenie. Mimo wygranej AZS-u, trener Białoskórski nie jest zadowolony z gry swoich podopiecznych.

Drużyna Ksieżaka Łowicz podczas prezentacji zespołu. / Fot. Piotr PanfilSpotkanie Księżaka Łowicz pomiędzy AZS WSGK Kutno, nazwane było derbami 18. kolejki II ligi grupy B. Przed meczem nie można było stwierdzić, kto zdobędzie dwa cenne punkty, które zbliżą do fazy play off. AZS Kutno znajdował się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, zaś łowicka drużyna zasiadała na piątej pozycji. Punktowo wyglądało również ciekawie, bowiem podopieczni Marka Białoskórskiego mieli jeden punkt więcej od swojego rywala.

W derbach 18. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn grupy B, AZS WSGK Kutno wygrał u siebie na parkiecie z Księżakiem Łowicz 70:65 (15:19, 19:19, 15:15, 21:12). / Fot. Piotr PanfilWielu kibiców powiedziało po meczu, że Księżak Łowicz przegrał wygrany mecz. Nic dziwnego. Goście przez 3 kwarty wciąż wygrywali. Już od pierwszego gwizdka sędziego rzucili trzy razy do kosza za dwa punkty. Gospodarze jednak nie mogli się podnieść i pierwszy punkt zdobyli z rzutu osobistego. Następnie nie mogli stworzyć sobie tak dogodnych sytuacji, aby wyjść na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:19 dla Księżaka Łowicz.

W drugiej i trzeciej kwarcie goście dalej dominowali, a gospodarze nie mogli dalej zremisować, nie mówić już o prowadzeniu. Nie pomógł w tym Radosław Kubala, Artur Grygiel, Łukasz Bąk czy Adam Gołuch. Kutnowski zespół grał nerwowo, a łowiczanie perfekcyjnie kontrolowali przebieg gry. Gra toczyła się punkt za punktem. Trzecia kwarta zakończyła się remisem, obydwa zespoły zdobyły po 19 punktów. Nie lepiej było w trzeciej kwarcie, bo też padł remis. Tym razem drużyny zdobyły po 15 punktów. W ostatniej kwarcie AZS WSGK Kutno pokazał doskonałą klasę i natychmiast doprowadził do remisu, a później do 6-punktowej przewagi. Udało im się wyprowadzić Księżaka z dobrej passy. Poprawiła się obrona, rzuty i gra zespołowa. Na trybunach kibice podopiecznych Marka Białoskórskiego nie mogli wysiedzieć cicho. Wszyscy głośno dopingowali kutnowską drużynę, wręcz przekrzykiwali przybyłych na mecz łowickich fanów basketu. Takim sposobem AZS WSGK Kutno wygrał z Księżakiem Łowicz 70:65.

W derbach 18. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn grupy B, AZS WSGK Kutno wygrał u siebie na parkiecie z Księżakiem Łowicz 70:65 (15:19, 19:19, 15:15, 21:12). / Fot. Piotr PanfilTrener AZS Kutno krytykuje swoich

- Nasi chłopcy są troszeczkę słabiej przygotowani. Nie da się wygrać zawodów jeśli będziemy tak słabo bronili - twierdzi trener AZS WSGK Kutno, Marek Białoskórski. - Musimy się skupić, zmobilizować się. To był trudny przeciwnik. Nie wygodny swoim stylem gry. Cieszę się jednak, że mecz zakończył się naszym zwycięstwem - ostro krytykuje spotkanie trener AZS Kutno.

Jak powiedział również Białoskórski w jego drużynie trzeba poprawić koniecznie organizację gry. - Musi być więcej zespołowych, jak i indywidualnych akcji. Najważniejsza jednak obrona, to trzeba poprawić - dodaje.