II liga wschodnia. Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:2

W meczu 15. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Motor Lublin 0:2 (0:1).

Po wygranej z wiceliderem z Olsztyna, Świt miał do rozegrania kolejne ciężkie spotkanie. Tym razem podopieczni Tomasza Reginisa pojechali do Lublina na mecz z trzecią drużyną II ligi wschodniej, Motorem Lublin.

Mecz rozgrywany był przy niezbyt sprzyjających warunkach. Boisko grząskie, opady gradu, silny wiatr i niska temperatura na pewno nie pomagały zawodnikom obu drużyn. Od początku gospodarze przejęli inicjatywę i zdecydowanie więcej utrzymywali się przy piłce. Goście przygotowani na taki styl gry cofnęli się na własną połowę i czekali, co pokaże przeciwnik. Jednocześnie Świt szukał swojej szansy w kontratakach, które raz po raz zagrażały bramce Motoru. Zespół z Lublina miał parę okazji do zdobycia gola, jednak za każdym razem na posterunku był, po raz kolejny świetnie spisujący się Michał Bigajski. Świt doczekał się bramki w 21. minucie gry, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do własnej bramki skierował Michał Orłowski. Po objęciu prowadzenia Świt kontynuował swoją grę, a Motor mocniej zaatakował. Bardzo dobrze spisywała się jednak defensywa gości, która nie pozwalała na dobre dogranie piłki do napastników. Zawodnicy z Lublina decydowali się na strzały zza pola karnego, jednak wszystkie lądowały w rękach Bigajskiego. Do przerwy Świt prowadził 0:1.