II liga wschodnia. Resovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1

W meczu 19. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe z Resovią 4:1 (4:0).

Od pierwszych minut Resovia więcej utrzymywała się przy piłce, a Świt zgodnie z przewidywaniami czekał na rywala na własnej połowie. Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 22. minucie gry. Sebastian Hajduk idealnie dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki skierował Dariusz Kantor. Resovia po objęciu prowadzenia poszła za ciosem i już w 28. minucie było 2:0. Rzut karny na bramkę zamienił Sebastian Hajduk. Gospodarze nie zwolnili i z każdą akcją szukali kolejnego gola. W 34. minucie na 3:0 podwyższył Marcin Juszkiewicz. Zawodnik wykorzystał świetne prostopadłe podanie i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Michałem Bigajskim. Nie był to koniec popisów Resovii. W 38. minucie czwartą bramkę zdobył Michał Chrabąszcz, który wykończył bardzo ładną akcję całego zespołu. Do przerwy więcej goli nie padło i nikt na stadionie nie wątpił w to, kto zostanie zwycięzcą tego pojedynku.

W drugiej połowie Resovia cofnęła się, a Świt wreszcie ruszył do ataku. Niestety po raz kolejny fatalna skuteczność piłkarzy z Nowego Dworu Mazowieckiego nie pozwoliła na uzyskanie korzystnego wyniku. Gościom tylko raz udało się pokonać golkipera gospodarzy. W 72. minucie Daniel Cyzio strzałem głową strzelił honorowego gola dla Świtu. Szansę na podwyższenie zwycięstwa miał jeszcze Hajduk, tym razem jednak Bigajski był górą. Więcej goli nie padło, Resovia pokonała Świt 4:1.

Śmiało można powiedzieć iż mecz rozstrzygnięty został w pierwszych trzech kwadransach. Wtedy właśnie Resovia bezlitośnie wykorzystała praktycznie wszystkie sytuacje podbramkowe. Tej umiejętności zabrakło zawodnikom Świtu, którzy mimo wielu szans tylko raz pokonali bramkarza gospodarzy. Następne spotkanie Świt rozegra przed własną publicznością w sobotę 19. listopada o godzinie 16:00. Przeciwnikiem biało-zielonych będzie Garbarnia Kraków.

Resovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (4:0)
Bramki: Kantor (22), Hajduk (28 k.), Juszkiewicz (34), Chrabąszcz (38) - Cyzio (72)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.