62510 miejsce

II liga wschodnia. Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

W meczu 11. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0).

Wyjazdowy mecz ze Stalą Stalowa Wola miał być dla Świtu kolejnym ciężkim przystankiem w rundzie jesiennej tego sezonu. Stal w ostatnich trzech kolejkach zaliczyła trzy zwycięstwa i widać było, iż zawodnicy tego klubu są na fali. Świt do Stalowej Woli przyjechał po jednobramkowym remisie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Od początku pierwszej połowy, zgodnie z przypuszczeniami, zaatakowali gospodarze. W postawie Stali widać jednak było respekt przed przeciwnikiem i obawy przed pełnym odkryciem się i otwartym atakiem. Mimo tego już w 11. minucie groźnie zrobiło się pod bramką gości strzeżoną przez Michała Bigajskiego. Ładny strzał zza pola karnego oddał Michał Skórski, a piłka odbiła się od poprzeczki. Do końca pierwszej części gry widać było przewagę Stali, jednak z minuty na minutę w ich poczynania wkradały się niewymuszone błędy, brak dokładności czy zdecydowania. Do przerwy na stadionie w Stalowej Woli mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugich 45 minutach inicjatywę przejęli goście. W 55. minucie gry Świt oddał swój pierwszy celny strzał w meczu, lecz od razu realnie zagroził bramce gospodarzy. Zaledwie trzy minuty później zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego objął prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego, świetnie w polu karnym odnalazł się Adam Gmitrzuk, który z kilku metrów pokonał bezradnego golkipera Stali. Po objęciu prowadzenia widać było iż goście chcieli uspokoić grę, a gospodarze od razu rzucili się do odrabiania strat.