110557 miejsce

II liga wschodnia. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Relacja z meczu 10. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:0).

W meczu 10. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował przed własną publicznością z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:0).

Od początku spotkania, zarówno jeden jak i drugi zespół, nie chciał się otworzyć i czekał na to co pokaże rywal. Świt starał się przechwycić piłkę i wyprowadzić szybką kontrę. Z drugiej strony KSZO nie było w stanie zagrozić gospodarzom poprzez grę pozycyjną, jednak ich stałe fragmenty gry za każdym razem robiły dużo zamieszania pod bramką Świtu. Najlepszą okazję dla gości na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie zmarnował w 23. minucie Tomasz Persona. Piłkarz KSZO wykonywał rzut karny, jednak stojący w bramce gospodarzy Michał Bigajski wyczuł strzał przeciwnika i bez problemów złapał piłkę. Warto podkreślić rolę Bigajskiego w spotkaniu z KSZO, ponieważ wiele razy popisywał się świetnymi interwencjami, które obroniły jego zespół przed utratą gola. Świt jeszcze przed przerwą objął prowadzenie. Po przechwycie piłki w środkowej części boiska, świetną piłkę prostopadłą do Michała Strzałkowskiego zagrał Piotr Maślanka, a napastnik gospodarzy pokonał bramkarza KSZO. Do przerwy Świt prowadził 1:0.

W drugiej połowie gospodarze cofnęli się na własną połowę i nastawili się na grę z kontry. KSZO raz po raz próbowało przedostać się pod bramkę Świtu, jednak obrona gospodarzy spisywała się bez zarzutu. Znów tak jak w pierwszej części gry największe zagrożenie zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego stwarzał stałymi fragmentami gry. Właśnie po jednym z nich padł wyrównujący gol. W 65. minucie gry nie upilnowany w polu karnym Daniel Dylewski idealnie wyskoczył do dośrodkowania i pokonał bezradnego w tej sytuacji Bigajskiego. Po zdobytym golu KSZO złapało wiatr w żagle i szukało sposobu na objęcie prowadzenia. Dwukrotnie golem zapachniało po rzutach rożnych, jednak za każdym razem doskonale strzały obronił bramkarz gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Świt zremisował z KSZO 1:1.

Remis z KSZO był czwartym remisem zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego w tym sezonie. Martwi jednak fakt, iż trzy z nich uzyskane były na własnym stadionie. Świt w meczach u siebie pokonał zaledwie jednego rywala (Pelikan Łowicz). W następnej kolejce podopieczni Tomasza Reginisa na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola (sobota 24.09 o 16:00).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1)
Bramki: Strzałkowski (45) - Dylewski (65)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.