II liga wschodnia. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn

W meczu 14. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na własnym stadionie OKS 1945 Olsztyn 3:1 (2:1).

Mimo iż na stadion w Nowym Dworze Mazowieckim przyjechał wicelider rozgrywek, gospodarze nie poddali się i od pierwszych minut starali się nie tylko zachować bezbramkowy remis, a nawet pokusić się o zdobycz bramkową. Goście którzy najwidoczniej spodziewali się łatwego spotkania byli bardzo zaskoczeni postawą Świtu i nie byli w stanie zdominować gry. Podopieczni Tomasza Reginisa prowadzenie objęli w 31. minucie gry. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkę z bocznego sektora boiska dośrodkował w pole karne Rafał Kosiec. Do futbolówki dopadł niepilnowany Marcellinus Obem i bez problemu z paru metrów pokonał bramkarza. Gospodarze zaledwie sześć minut cieszyli się z prowadzenia. W 37. minucie meczu wyrównującego gola zdobył Robert Tunkiewicz, który popisał się bardzo dobrym strzałem z okolic 30 metra. Nie był to jednak koniec emocji w pierwszej połowie. W 45. minucie gry po akcji Łukasza Sosnowskiego i strzale Michała Strzałkowskiego, gospodarze znów objęli prowadzenie. Do przerwy Świt prowadził 2:1.

Początek drugiej połowy to ataki OKSu, który za wszelką cenę chciał szybko doprowadzić do wyrównania. Gol padł, jednak po raz kolejny zdobyli go gospodarze. W 57. minucie gry Rafał Kosiec prostopadle dograł do Michała Strzałkowskiego, który minął bramkarza i zaliczył drugie trafienie w tym meczu. Od tego momentu Świt starał się więcej utrzymywać przy piłce, aby nie stracić gola i pewnie wygrać to spotkanie. Drużyna z Olsztyna starała się robić co mogła, jednak zdecydowanie był to dzień gospodarzy. W drugiej połowie OKS miał kilka groźnych kontr oraz sporo sytuacji ze stałych fragmentów gry, lecz za każdym razem na posterunku był Michał Bigajski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Świt pokonał OKS Olsztyn 3:1.

Świt był w tym meczu zdecydowanie lepszy od wicelidera rozgrywek, co udokumentował trzema trafieniami. Jest to pierwsze takie zwycięstwo zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego przed własną publicznością. Piłkarze muszą już myśleć o następnym spotkaniu, ponieważ w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 zmierzą się z trzecim zespołem ligi, Motorem Lublin.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 3:1 (2:1)
Bramki: Obem (31), Strzałkowski (45) i (57) - Tunkiewicz (37)

Oceń materiał, kliknij gwiazdki. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.