5517 miejsce

II liga wschodnia. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów 3:0

W meczu 18. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na własnym stadionie Stal Rzeszów 3:0 (1:0).

W pierwszej połowie ciężko było wskazać, który zespół lepiej prezentował się na boisku. Obie ekipy grały bardzo zachowawczo, głównie zabezpieczając dostęp do własnej bramki aniżeli szukając sposobu na zdobycie gola. Zarówno Świt, jak i Stal swoich szans upatrywali w grze z kontrataku. Gospodarze dobrze prezentowali się również przy stałych fragmentach gry. Tak właśnie padła jedyna bramka w pierwszej części meczu. Dośrodkowanie z narożnika boiska idealnie wykończył Daniel Cyzio i w 37. minucie gry Świt objął prowadzenie. Do przerwy więcej goli nie padło, gospodarze wygrywali 1:0.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak pierwsze trzy kwadranse meczu. Dopiero w 56. minucie spotkanie nabrało tempa. Wtedy właśnie czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości Dariusz Słomian, który bez pardonu zaatakował przeciwnika tuż przed swoim polem karnym. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Piotr Maślanka i pewnym strzałem podwyższył wynik meczu. Zaledwie sześć minut później trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Michał Strzałkowski. Świt przy tak korzystnym wyniku postanowił cofnąć się na własną połowę i czekać na kolejną szansę z kontrataku. Stal mimo tego, że grała w dziesiątkę ciągle próbowała zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Bigajskiego jednak brakowało dobrego wykończenia. Goście mimo dużego posiadania piłki nie potrafili strzelić choćby honorowego gola. W meczu więcej bramek nie padło, Świt wygrał ze Stalą 3:0.

Kolejne ligowe zwycięstwo oraz korzystne wyniki w innych spotkaniach spowodowały iż Świt Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli. O ile strata do prowadzącego w tabeli Brzeska jest duża, to do drugiego OKSu Olsztyn, Nowodworzanom brakuje zaledwie czterech oczek. W następnym spotkaniu, w sobotę 12 listopada o godzinie 13:00, Świt zmierzy się na wyjeździe z Resovią.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
Bramki: Cyzio (37), Maślanka (58), Strzałkowski (64)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.