111098 miejsce

II liga wschodnia. Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 0:1

W meczu 11. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 0:1 (0:0).

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, jednak żaden z zespołów nie kwapił się do zdecydowanego ataku. Zarówno jedna, jak i druga ekipa w pierwszych trzech kwadransach wytworzyła sobie dogodne sytuacje, jednak skuteczność obu drużyn pozostawia wiele do życzenia. Świt więcej utrzymywał się przy piłce, jednak ciągle brakowało ostatniego, otwierającego podania. Dwukrotnie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy strzeżoną przez Michała Bigajskiego, kiedy Wigry po zamieszaniu podbramkowym mogły objąć prowadzenie. W obu przypadkach Bigajski bronił bezbłędnie. Goście z Suwałk w pierwszej połowie dwa razy zaliczyli jeszcze strzał w poprzeczkę. Do przerwy na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część gry to zdecydowana przewaga Świtu. Gospodarze od pierwszych minut zaatakowali i widać było, iż zależy im na objęciu prowadzenia. Kiedy wszyscy na stadionie wyczekiwali bramki dla zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego, gola przy dużej pomocy obrońcy Świtu zdobyły Wigry. W 70. minucie gry prawą flanką przedarł się Adam Pomian i po ziemi dograł w pole karne. Piłkę zmierzającą do Michała Bigajskiego wślizgiem przeciął Daniel Cyzio i pokonał własnego bramkarza. Gospodarze po stracie bramki rzucili się do ataku, jednak ciężko było im sforsować dobrze ustawioną obronę drużyny z Suwałk. Ostatnie 10 minut gospodarze musieli grać w "dziesiątkę", gdyż kontuzji doznał Michał Jagodziński, a trener Świtu miał już wykorzystane wszystkie zmiany. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie - Świt przegrał z Wigrami 0:1.

Świt po porażce z Wigrami zajmuje 6. pozycję w tabeli, lecz zespoły, które zajmują miejsca niższe, mają rozegrane jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zmierzy się na wyjeździe z Jeziorakiem Iława. Mecz odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 15.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
Bramka: Cyzio (70 sam.)