II liga wschodnia. Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Motorem Lublin

Relacja z meczu 31. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin.

W meczu 31. kolejki II ligi wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na własnym boisku Motor Lublin 1:0 (1:0). Jedynego gola w meczu zdobył w pierwszej połowie Czerkas z rzutu karnego.

Po ostatnim wysokim zwycięstwie nad GLKS Nadarzyn, Świt miał przed sobą mecz z trzecim od końca Motorem Lublin. Zespół z Lublina w trakcie rundy wiosennej wydostał się ze strefy spadkowej i gra zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu.

Od początku spotkania gospodarze byli lepszym zespołem. Motor nie był w stanie przeciwstawić się dobrej dyspozycji Świtu i ograniczył się do defensywy. Mimo wielu dobrych ataków zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego zdobył gola dopiero w 42. minucie spotkania. Z rzutu karnego bramkę strzelił Czerkas i jak się później okazało ustalił wynik meczu. Tuż po objęciu prowadzenia Świt miał jeszcze dwie okazje do podwyższenia wyniku, jednak obie szanse zostały zmarnowane. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

W drugiej połowie widowisko niewiele się zmieniło. Świt szukał okazji do zdobycia drugiej bramki, jednak obrona Motoru spisywała się bardzo dobrze. Goście największe zagrożenie stwarzali ze stałych fragmentów gry. Według relacji bramkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Michała Bigajskiego gospodarze byli zdecydowanie lepszym zespołem, a do zdobycia kolejnego gola brakowało ostatniego podania.

Kibice Świtu chwile grozy przeżyli jeszcze w doliczonym czasie gry. Po wrzutce z rzutu wolnego do piłki dopadł Batata i przewrotką próbował pokonać Bigajskiego. Bramkarz gospodarzy popisał się świetną interwencją, jednak obrońca wybijający piłkę trafił w głowę jednego z piłkarzy z Lublina, a ta znowu leciała w stronę bramki. Dzięki szybkiej reakcji i znakomitej kolejnej obronie Michała, Świt nie stracił jednak gola a zarazem zwycięstwa. Jak powiedział Michał Bigajski "...w samej końcówce mieliśmy dużo szczęścia, jednak jak mówią szczęście sprzyja lepszym. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i ciągle wierzymy w awans do I ligi...". Świt pokonał Motor Lublin 1:0.

Obecnie Świt Nowy Dwór Mazowiecki znajduje się na trzeciej lokacie w tabeli II ligi wschodniej z dorobkiem 53 punktów. Drugie miejsce z 55 oczkami zajmuje Okocimski KS Brzesko, a liderem ligi po raz kolejny została Olimpia Elbląg, mająca na swoim koncie 56 punktów. Patrząc na obecną dyspozycję wicelidera, to szanse Świtu na awans są bardzo duże. Do końca ligi trzy kolejki, zatem wszystko jest jeszcze możliwe.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 1:0 (1:0)
Bramka: Czerkas (42 k.)