II liga: wysokie zwycięstwo Olimpii Grudziądz

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:0)
Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:0) Tomasz Barylski
Bez większych niespodzianek obyło się w zakończonej II kolejce II ligi gr. zachodniej. Najokazalsze zwycięstwo odniosła grudziądzka Olimpia, która pokonała na wyjeździe Polonię Słubice 2:5 (0:4).

Fatalna pogoda sprawiła, że na stadionie Polonii zasiadło zaledwie 50 widzów. Garstka sympatyków gospodarzy obejrzała grad bramek, niestety w większości autorstwa gości, wśród których skutecznością imponował Ruszkul. Po jego strzałach bramkarz gospodarzy Tumaszek aż cztery razy wyjmował piłkę z siatki, z czego trzy razy już do przerwy. Po przerwie Polonia co prawda zdobyła dwa gole, ale ostatnie słowo należało do gości a konkretniej Ruszkula, który wykorzystał fatalny stan boiska i fakt, że piłka podana przez obrońcę do bramkarza stanęła w kałuży.

Udany debiut przed własną publicznością miał Maciej Murawski i jego Zawisza Bydgoszcz, który pokonał beniaminka z Wałbrzycha. Górnik dzielnie stawiał opór faworyzowanym gospodarzom, aż do 43. minuty. Wówczas prowadzenie dla gospodarzy zdobył Warczachowski, a chwilę później z rzutu karnego wynik podwyższył Maziarz. Po przerwie goście zdobyli kontaktowego gola po strzale Michalaka, jednak to było wszystko na co było stać tego dnia podopiecznych trenera Bubnewicza. Wynik spotkania ustalił w 70. minucie strzałem głową Dąbrowski.

Szczęśliwie swoje spotkanie wygrali piłkarze Bałtyku Gdynia, którzy zwycięskiego gola w meczu z Chojniczanką Chojnice zdobyli już w doliczonym czasie gry, choć mogli to uczynić znacznie wcześniej, ale Michalak nie wykorzystał rzutu karnego. Blisko remisu był za to inny beniaminek, Polonia Nowy Tomyśl, ale ostatecznie Zagłębie Sosnowiec zdobyło komplet punktów na własnym stadioni,e zwyciężając 3:2 (2:0). Ważnie zwycięstwo odnieśli piłkarze Czarnych Żagań, którzy wygrali w Legnicy z miejscową Miedzią 0:2 (0:2).