II liga: zwycięska Jagiellonia Białystok blisko awansu

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2007-06-03 19:38

Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę strzelił były zawodnik Zagłębia Janusz Wolański. Drużyna z Białegostoku jest coraz bliżej I ligi.

/ Fot. PAP/Andrzej GrygielJagiellonia, która zajmuje 2. miejsce w tabeli zmierzyła się z 3. w tabeli - Zagłębiem Sosnowiec. Mecz rozpoczął sie w trudnych warunkach. Padał deszcz, a boisko było błotniste. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom, aby stoczyć trudną walkę o I ligę.

Już w drugiej minucie drużyna z Sosnowca mogła strzelić gola. Jacek Berensztajn wykonał rzut wolny, lecz piłka przeleciała obok bramki. Kilka minut później piłkarze Jagi się zrewanżowali. Tym razem zabrakło szczęścia Wolańskiemu, którzy przestrzelił niezłą piłkę. Podczas meczu było dużo fauli, co kilka minut sędzia odgwizdywał rzut wolny.

/ Fot. PAP/Andrzej GrygielDo przerwy był bezbramkowy remis. Sytuacja jednak szybko się zmieniła w II połowie. W 51. minucie Markiewicz wraz z Naskrętem przeprowadzili zgraną akcję, a formalności dopełnił Janusz Wolański, który pokonał Peskovica, strzelając w długi róg z 8 metrów. Od tej pory Jagiellonia uspokoiła swoją grę, aby utrzymać wynik do końca. Kilka minut później Zagłębie mogło wyrównać, jednak bramkarz drużyny z Białegostoku, obronił strzał z główki Hosicia.

Historia zatoczyła koło. Równo 20 lat temu Jaga wygrała w Sosnowcu 3:1 i awansowała do I ligi. Na dzisiejsze spotkanie do Sosnowca przyjechało około 1000 kibiców z Białegostoku. I liga coraz bliżej Jagiellonii - 9 czerwca podczas meczu z Unią Janikowo wszystko stanie się jasne. Jeżeli Jagiellonia go wygra, bez względu na wyniki innych drużyn zdobędzie miejsce w Orange Ekstraklasie.

/ Fot. PAP/Andrzej GrygielSkłady:
Zagłębie S.: B. Peškovič - A. Kłoda, A. Marek, Dž. Hošić, A. Adžem - J. Piątkowski, M. Lachowski, J. Berensztajn, D. Skrzypek - K. Prymula, M. Folc. Rezerwowi: Sz. Gąsiński, S. Pach, V. Bednar, J. Paczkowski. Trener: Robert Moskal.

Jagiellonia: J. Banaszyński – D. Łatka, Ł. Nawotczyński, T. Wałdoch, M. Wasiluk - M. Dzienis, J. Markiewicz, R. Naskręt, M. Marczak, J. Wolański - R. Sobociński. Rezerwowi: M. Mańka, M. Wincel, V. Sotirović, A. Napierała, J. Chańko, M. Cieluch, E. Konon. Trener: Artur Płatek.

Sędziowali: Adam Kajzer (jako główny) oraz Piotr Ptak i Piotr Mazur (na liniach - wszyscy z Rzeszowa).
Widzów: ok. 7 500 (w tym około 1000 z Białegostoku).