Facebook Google+ Twitter

II linia metra. Na Świętokrzyskiej powstanie korytarz łączący stację z Sezamem

Na stacji Świętokrzyska, w miejscu, w którym skrzyżują się dwie linie metra, powstanie korytarz, prowadzący do podziemnych kondygnacji przebudowanego domu handlowego Sezam.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warsaw_Station_3.jpg&filetimestamp=20050408145834Leszek Chorzewski, reprezentujący WSS Społem Śródmieście uważa, że przedsięwzięcie nada skrzyżowaniu charakter wielkomiejski. Jedno z wyjść z drugiej linii metra znajdowałoby się w podziemiach Sezamu. Przy okazji dom handlowy zostałby odremontowany. Stary budynek trzeba by całkowicie rozebrać, ale jego budowę skoordynowanoby z drugą linią metra.

Wyjście ze stacji Świętokrzyska prowadziłoby wprost do podziemnych kondygnacji domu handlowego Sezam. Pasażerowie od razu mogliby skorzystać z usytuowanych tam sklepów i punktów usługowych. Przedsięwzięcie można porównać do rozwiązania wprowadzonego w Paryżu, gdzie pasażerowie wychodzą z wielu linii metra i szybkiej kolei RER prosto do ogromnego centrum handlowego.

Nie wiadomo jak długo potrwa odbudowa Sezamu, ale dzięki tej inwestycji mamy szansę na budowę pierwszego tak dużego podziemia handlowego w Warszawie, które byłoby skoordynowane z komunikacją miejską.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Kasiu, coś Pani dziś roztrzepana. BŁĄD literówka w tytule.
"powstanie korzytarz" czy może korytarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.