Facebook Google+ Twitter

II linia metra nie ruszy przed świętami? Termin podany przez prezydent Warszawy jest mało prawdopodobny

II linia warszawskiego metra prawdopodobnie nie zostanie uruchomiona przed świętami. Nie uda się bowiem zakończyć odbiorów technicznych stacji.

 / Fot. Fot. PAP/Leszek SzymańskiII linia metra miała ruszyć 14 grudnia. Taka zapowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dzień po zaprzysiężeniu prezydent na kolejną kadencję serwis internetowy Gazety Wyborczej podaje, że linia nie zostanie uruchomiona przed świętami.

Wszystko przez odbiory techniczne. Straż pożarna wydała pozytywną opinię dotyczącą jednej stacji (pod rondem ONZ). Trwa z kolei kontrola stacji Rondo Daszyńskiego. Pozostałe przystanki nie zostały zgłoszone nawet do odbioru. Strażacy mają 14 dni na wydanie opinii. Sama kontrola zajmuje 2-3 dni.

Finalną decyzję o dopuszczeniu stacji do użytku wyda nadzór budowlany. Urzędnicy otrzymali już odpowiedni wniosek, ale brakuje w nim właśnie dokumentacji od straży pożarnej.

Zobacz także: II linia metra. Zobacz jak wyglądają tunele między stacjami Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik (zdjęcia)


Co na to rzecznik ratusza? Zdaniem Bartosza Milczarczyka termin 14 grudnia był najbardziej prawdopodobny. Dla prezydent Warszawy najważniejsze ma być jednak bezpieczeństwo podróżnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.