Facebook Google+ Twitter

II linia metra. Od 18 czerwca nie pojedziesz Świętokrzyską

18 czerwca planowane jest zamknięcie ulic Świętokrzyskiej i Prostej pomiędzy rondem Daszyńskiego a Marszałkowską. Już miesiąc później możliwe jest zamknięcie całego odcinka Świętokrzyskiej aż do Powiśla.

Skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Emilii Plater w Warszawie - fotografia ilustrująca / Fot. Radosław Drożdżewski, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_-_%C5%9Awi%C4%99tokrzyska_x_Emilii_Plater.jpg?Budowa II linii metra zaczyna przyspieszać. Miejski inżynier ruchu zatwierdził plany zamknięcia ul. Świętokrzyskiej. W lipcu może dojść do wyłączenia z ruchu odcinka do Powiśla. Zależy to od szybkiej decyzji wojewody mazowieckiego o pozwoleniu na budowę stacji Świętokrzyska.

Jak zapewnia w rozmowie z TVN Warszawa Francesco Paolo Scaglione z konsorcjum AGP, wykonawcy II linii, mimo utrudnień w ruchu Warszawa dalej będzie przejezdna. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską, a także ronda ONZ i Daszyńskiego.

Czytaj też: Przeniesienie Pomnika Czterech Śpiących sprawą międzynarodową

Warszawiacy korzystający z komunikacji miejskiej mogą obawiać się nowej sytuacji drogowej. Rzecznik ZTM Igor Krajnow studzi nastroje mieszkańców stolicy, mówiąc że ZTM jest przygotowane na utrudnienia w ruchu. - Projekty zmian tras były konsultowane społecznie - dodaje. Wiele linii zostanie zawieszonych lub skróconych. Pojawi się nowa linia 128, łącząca Szczęśliwice z Mariensztatem. Trasa 125 ma biec Tamką i ul. Królewską. 507 połączy się z 407 na trasie Gocław - Dworzec Centralny.
Szczegóły proponowanych zmian można zobaczyć tutaj

Po drugiej stronie Wisły inwestycja posuwa się wolniej. Wciąż nie ma pozwoleń na budowę stacji Dworzec Wileński. Problemem jest brak ostatecznej decyzji odnośnie Pomniku Braterstwa Broni. Tzw."pomnik czterech śpiących" stoi na planowanej linii metra. 26 maja o przesunięciu pomnika będą dyskutować radni Pragi Północ.

źródło: tvn warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Igor Krajnow
  • Igor Krajnow
  • 20.05.2011 10:42

Jak zwykle "dziennikarz" portalu wprowadza czytelników w błąd. Link, który jest podany prowadzi do wstępnego projektu zmian, który był konsultowany. W wyniku konsultacji zostało wprowadzonych kilka korekt. Ostateczny materiał znajduje się tu: http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=379&c=100&l=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.