Facebook Google+ Twitter

II linia metra w Warszawie. Na początek kampania informacyjna

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-21 19:18

Ratusz zamierza przygotowywać warszawiaków do budowy drugiej linii metra, a co za tym idzie - do utrudnień związanych z budową. W planach jest przeprowadzenie kampanii informacyjnej, na którą będzie się składać m.in. spotkanie z mieszkańcami.

Pociąg metra warszawskiego serii 81 produkcji rosyjskiej. www.wikipedia.org / Fot. Ania0aniaBudowa metra ma ruszyć pod koniec sierpnia. Ratusz czeka na wydanie pozwolenia przez burmistrza dzielnicy Wola na rozpoczęcie prac nad pierwszym odcinkiem metra. Robotników przymierzających się do pracy jeszcze nie widać, ale przewidziana jest kampania informacyjna. Obejmować ona będzie zmiany w komunikacji, które przyjdą wraz z budową.

Jak informuje Marcin Ochmański - rzecznik Ratusza - kampania będzie się składać z 3 etapów. Pierwszy z nich obejmie stronę internetową (podpiętą pod www.ztm.waw.pl). Warszawiacy znajdą na niej informacje dotyczące zmian w komunikacji, objazdów, finansowania czy historii budowy metra na świecie. Uruchomiona zostanie infolinia (na bazie infolinii ZTM). Szczegółowe informacje uzyskać będzie można pod nr 194 84. Pojawią się one również na infoscreenach w metrze czy liniach SKM.

Mieszkańcy stolicy zetkną się z plakatami w środkach komunikacji miejskiej, w pobliżu budowy - 2. etap kampanii. W planach jest organizowanie spotkań z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Wola - zapowiada Marcin Ochmański. W pobliżu budowy kursować będą informatorzy, którzy będą rozdawali ulotki i informowali Warszawiaków o utrudnieniach w ruchu.

Natomiast 3. etap obejmuje powstanie dwóch punktów informacyjnych. Pierwszego stałego - na Placu Defilad, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w miejscu dawnych Kupieckich Domów Towarowych oraz drugiego mobilnego.

Ciekawostką jest możliwość wzięcia udziału w wycieczce po budowie metra. Wystarczy się na nią zapisać (w punkcie informacyjnym). Jak mówi Marcin Ochmański, wycieczki nie będą utrudniały prac. W każdym kraju istnieje możliwość przypatrzenia się technologiom i pracy robotników.

Rozpoczęcie prac to tym samym początek utrudnień, a te w pierwszym odcinku budowy pojawią się na rondzie Daszyńskiego. Zamknięta zostanie ulica Prosta od ronda Daszyńskiego do ulicy Karolkowej. W związku z tym utrudnienia czekają mieszkańców Bemowa i Woli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.