Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14121 miejsce

II Międzynarodowy Halowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Tyczynie

W minioną niedzielę, po raz drugi już, w małym Tyczynie na Podkarpaciu rozegrano międzynarodowy turniej piłki nożnej dzieci i młodzieży z udziałem gości z Węgier.

O takie nagrody warto było walczyć / Fot. Sławomir FerencTyczyn to małe miasteczko, leżące nieopodal wojewódzkiego Rzeszowa. Jednak nie po raz pierwszy odbywa się tam impreza sportowa na takim poziomie. W ostatnią niedzielę hala sportowa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie gościła uczestników II Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży. Główną nagrodą dla dwóch najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych był puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Tyczyna.

W turnieju wzięło udział ponad 100 młodych piłkarzy z klubów: Arvay Sarospatak (Węgry); Strumyk Malawa; Junak Rzeszów; Stal Rzeszów; Resovia Rzeszów; Błażowianka Błażowa oraz gospodarz Strug Tyczyn. Wszyscy byli dopingowani przez licznie zgromadzoną publiczność. Otwarcie turnieju nastąpiło ok. godz. 8, a następnie zawodnicy z roczników 1995 i '96 rozpoczęli swoje rozgrywki. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a o końcowej kolejności decydowały punkty, jakie można było uzyskać.

z meczu Sarospatak - Strumyk Malawa / Fot. Sławomir FerencPo zaciętych zmaganiach, w kategorii młodszej (roczniki 1995 i 1996) I miejsce zajęła drużyna Błażowianki Błażowa, drugie miejsce przypadło zespołowi Resovii, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gości z Węgier, na IV miejscu sklasyfikowano gospodarza - Strug Tyczyn. Piąte miejsce zajęli młodzi zawodnicy Junaka Rzeszów, zaś ostatnią pozycję zajęła drużyna Strumyka Malawa.

Przyznano także nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem wybrano Bartosza Nielipińskiego z Resovii, zawodnikiem turnieju Michała Karnasa z Błażowej (co ciekawe, zawodnik ten otrzymał to samo wyróżnienie również rok temu), tytuł króla strzelców wywalczył Budai Istrán z Węgier, który strzelił 7 bramek. Ulubieńcem publiczności wybrano zawodniczkę węgierskiego Arvay – Kapéri Kitti. Tak; właśnie zawodniczkę. Kapéri broniła barw węgierskiej drużyny i całkiem nieźle jej to szło. Jak widać piłka nożna to nie tylko sport dla facetów.

Po rozdaniu nagród i podsumowaniu młodszej kategorii wiekowej, do rozgrywek przystąpili trampkarze starsi (roczniki 1993 i 1994).Grano, podobnie jak poprzednio, w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym".
Ostateczna kolejność wśród trampkarzy starszych:
I - Stal Rzeszów
II - Junak Słocina
III - Resovia Rzeszów
IV - Sarospatak
V - Strug Tyczyn
VI - Strumyk Malawa

z meczu Stal Rzeszów - Strumyk Malawa / Fot. Sławomir FerencNagrody indywidualne wśród trampkarzy starszych zdobyli: ulubieniec publiczności – Szabo Petér (Sarospatak), najlepszy bramkarz – Konrad Migut (Strumyk Malawa), najlepszy zawodnik – Grzegorz Ciura (Junak), król strzelców – Patryk Dziubek (Resovia) - 7 trafień.

Zwycięzcami zostali jednak wszyscy bez względy na wyniki. Każdy z młodych zawodników grał z sercem, za co należą się im słowa uznania. W imieniu organizatorów nagrody: puchary, dyplomy i upominki, wręczali m.in. burmistrz Miasta Tyczyna Kazimierz Szczepański, członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Turystycznego – Sportowego NSZZ „Solidarność”, prezes MKS Strug Tyczyn Dariusz Fudali, wiceprezes ds. młodzieży Stanisław Sitek oraz Sekretarz klubu Andrzej Grondecki.

Imprezę sportową zorganizowała Gmina Tyczyn, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Stowarzyszenie Turystyczno-Krajoznawcze NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" oraz MKS Strug Tyczyn. Turniej zakończył się sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Uczestnicy turnieju oraz ich trenerzy bardzo chwalili sobie przygotowanie i sposób podejścia organizatorów do sprawy. Za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie turnieju należą się wszystkim olbrzymie podziękowania, a organizatorom słowa uznania za znakomitą organizację i przygotowanie tej sportowej imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.