Facebook Google+ Twitter

II Międzynarodowy Plener Malarski w Miastku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-13 21:43

Już po raz drugi na terenie gminy Miastko odbywał się Międzynarodowy Plener Malarski.

Budynek dworca PKP w Miastku. / Fot. Mateusz ZarychtaPrzez cały tydzień malarze przelewali na płótna krajobrazy i obiekty znajdujące się na terenie naszej gminy. Artyści pracowali nad swoimi dziełami od rana do wieczora. Łącznie powstało kilkadziesiąt namalowanych obrazów. - Do Miastka zawitali malarze z Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Są to sami profesjonaliści w swojej branży - podkreśla Janusz Gawroński, dyrektor MGOK Miastko.

Najważniejszymi tematami obrazów były okolice Świeszyna oraz budynki znajdujące się w samym Miastku.

Wszyscy malarze zachwali nasze piękne okolice. Jezioro w Świeszynie. / Fot. Mateusz Zarychta - Teren gminy Miastko jest przepiękny i malowniczy. Przykładem może być jezioro w Świeszynie, które to w ciągu dnia ma różne kolory i barwy - mówi Jerzy Tandecki z Classic ART Wrocław, jeden z pomysłodawców tej imprezy. - Gdy zobaczyłem u was koniczynę do kolan to od razu przypomniały mi się czasy mojego dzieciństwa - dodaje Janusz Łozowski, artysta plastyk z Małkowic k. Wrocławia.

W sobotnie popołudnie mieszkańcy i turyści mogli podziwiać dotychczasowe dokonania artystów. Na terenie ośrodka „Zielona Skarpa” w Świeszynie odbyło się podsumowanie imprezy i wernisaż poplenerowy. Można było nie tylko oglądać obrazy, ale również je kupić.

Budynek banku BGŻ - jednego z głównych sponsorów pleneru malarskiego. / Fot. Mateusz Zarychta- Cieszę się, że to właśnie na terenie gminy Miastko odbywał się ten plener malarski. Dzięki temu namalowane obrazy będą promować naszą gminę w różnych zakątkach Polski, Ukrainy i Niemiec - podsumowuje Roman Ramion, burmistrz Miastka.

Głównymi organizatorami tej imprezy byli firma Classic ART z Wrocławia, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku oraz ośrodek wczasowy „Zielona Skarpa” w Świeszynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.