Facebook Google+ Twitter

II Międzynarodowy Plener Malarski w Stroniu Śląskim

W malowniczej Kotlinie Kłodzkiej w dniach od 19 do 25 sierpnia odbędzie się II Międzynarodowy Plener Malarski "Stary Gierałtów - Stronie Śląskie 2012". Organizatorem imprezy jest Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim.

Przy pracy, prof. Igor Kmetyk z ASP we Lwowie (Ukraina) / Fot. Isabella DegenJuż po raz drugi odbędzie się II Międzynarodowy Plener Malarski "Stary Gierałtów - Stronie Śląskie 2012". Malownicze krajobrazy Kotliny Kłodzkiej, góry, lasy i łąki zainspirują motywami malarskimi artystów. Artyści będą uwieczniać również pejzaże okolic Starego i Nowego Gierłatowa oraz Stronia Śl.

W sobotę, w dniu 25 sierpnia o godzinie 17 plener zakończy się, uroczystym wernisażem i wystawą poplenerową. Wystawa będzie miała miejsce w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury (CETiK) w Stroniu Śląskim, ul. Kościuszki 18, (dawny dworzec PKP).

Jak zwykle takie wystawy są okazją do osobistych kontaktów z malarzami oraz możliwością nabycia prac po atrakcyjnych autorskich cenach.

Uczestnikami tegorocznego pleneru są: Maria Karenova z Kraliky - Czechy, Isabella Degen z Frankfurtu nad Menem - Niemcy, prof. ASP Igor Kmetyk ze Lwowa - Ukraina, prof. ASP Walery Nesterenko ze Lwowa, Gankhuyag Odpurev z Mongolii (ASP Ułan Bator) - doktorant historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Z Wrocławia biorą udział artyści: Maria Rowdo, Kasia Banaś, Zofia Kowalczyk, Maria Spieczyńska, Lidia Gacek, Andrzej Borkowski, z Warszawy przybędzie Wiktor Gajda - artysta rzeźbiarz i rysownik.

Kuratorem artystycznym pleneru jest Jerzy Tandecki z Wrocławia.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@ Halina, Piotr J., Andrzej, Joanna i Piotr Wierzbicki....Dziekuję za zainteresowanie :) Będzie relacja za tydzień i ... parę dni :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twoje relacje z takich imprez są ciekawe, ponieważ zamieszczasz oprócz wykonanych prac także zdjęcia z otoczenia w którym pracowali artyści a to ma niebagatelne znaczenie analityczne i dokumentacyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.08.2012 11:49

Ale żałuję bo prawie jednocześnie z plenerem w Trzebnicy...liczę na relację i zdjęcia, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stopki farby złocistej pod pędzlem grubym, jak hawajskie cygara Isabello :)) U mnie dzisiaj rano malarze już byli, i pomalowali witryny okienne na biało...żeby się tylko żaden modylek nie przykleił :)) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniecznie relacja z poplenerowego wernisażu. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna malarska impreza... I to gdzie? W mojej ukochanej Kotlinie Kłodzkiej. Powodzenia Izo! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.