Facebook Google+ Twitter

II Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej w Ratownictwie Medycznym

W sobotę 10 maja na terenie Sieradza i gminy Warta odbyły się mistrzostwa ratowników medycznych na sieradzkie zawody przyjechało 17 zespołów ratowników medycznych i strażackich.

II Mistrzostwa Ziemi Sieradzkie w Ratownictwie Medycznym / Fot. Piotr AndrzejakOrganizatorzy dla załóg przygotowali kilka założeń, z którymi musieli się zmierzyć ratownicy medyczni i strażacy. W okolicach Warty zespoły mieli do czynienia z topielcem, ale i z żona poszkodowanego, która dostała zawału serca.
Przy Urzędzie Gminy ratownicy mieli dwie osoby poparzone, ale dużym problemem było to, że akcja trwała w miejscu akcji gaśniczej.


Największa akcja rozgrywała się na Palau pod starostwem powiatowym tu w wypadku masowym poszkodowanych były 24 osoby i tu w pierwszej kolejności trzeba było przeprowadzić triage ( selekcje poszkodowanych pod względem obrażeń ).
Po raz pierwszy do Sieradza przyjechał zespól medyczny z 32 bazy lotniczej w Łasku.


W rozmowie z ratownikami medycznymi tego typu zawody są bardzo potrzebne gdyż jest to potrzebne, aby wyćwiczyć wszystkie procedury, z jakimi możemy się spotkać w prawdziwym wypadku masowym czy w innych zdarzeniach.


Pozwala nam to zgrać się z innymi zespołami ratowniczymi czy zespołami strażakami. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z mistrzostw : http://www.wiadomosci24.pl/artykul

/ii_mistrzostwa_ziemi_sieradzkie_w_ratownictwie_medycznym_303447.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.