Facebook Google+ Twitter

II Ogólnopolski Festiwal Wspomnień w Rudzie Śląskiej

4 czerwca w Rudzie Śląskiej rusza 2. edycja Festiwalu Wspomnień. Tym razem organizatorzy zapraszają do Muzeum PRL-u przy ul. Zajęczej 42. Początek imprezy - godzina 16.

plakat promujący Festiwal Wspomnień / Fot. plakat FestiwaluWszyscy, którzy z sentymentem wspominają czasy PRL-u będą mieli okazję 4 czerwca przemieść się w czasie, m.in. przypomnieć sobie jak wyglądał milicjant (w tą rolę wcieli się Krzysztof Skiba), obejrzeć archiwalne kroniki filmowe w towarzystwie Michała Ogórka, wziąć udział w quizie z - jak zapowiadają organizatorzy - tendencyjnymi pytaniami w ramach gry integracyjnej dla młodzieży uczącej się i studiującej.

Gościom festiwalu ze sceny zagra i zaśpiewa zespół The Liverpool - the Beatles Live.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli również program w razie niepogody, jak sami piszą: "To będzie piknik na skalę naszych możliwości: z dwoma oddzielnymi programami (Pierwszym na pogodę i Drugim na deszcz), z szeroką perspektywą i śmiałą wizją (jak łany zbóż falujące pod czujnym kierownictwem partii i rządu), z gorącymi niespodziankami (jak herbata z termosu), miły i pożyteczny (jak Adam Słodowy), a w dodatku pierońsko zabawny (jak Małpy z Kosmosu). Obecność, pod karą grzywny, obowiązkowa!"

Berlin ma swoje muzeum DDR-u, a Ruda Śląska PRL-u.więcej na stronie:
http://www.festiwalwspomnien.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.