Facebook Google+ Twitter

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci

25 kwietnia w Auli Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy odbędą się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci.

 / Fot. plakatPotyczki w zapamiętywaniu traktowane są jako zawody sportowe. Twórcy mistrzostw udowadniają, że można trenować swój mózg tak samo jak mięśnie. Kilkanaście lat temu uświadomił to światu Tony Buzan, twórca pracy metodą map umysłu. Nie trzeba być wielkim uczonym aby wziąć w nich udział. Zawodnikami są zwykli ludzie, którzy pragną odkryć możliwości swojego umysłu. Techniki zwane mnemotechnikami pomagają ludziom w życiu codziennym, między innymi w zapamiętywaniu liczb, dat czy imion.

Mistrzostwa składają się z 10 dyscyplin wymyślonych przez Tony'ego Buzana. W każdej konkurencji zawodnicy dostają pewną ilość konkretnych informacji, pisanych jak i słuchowych (liczby, twarze, słowa, daty). Ich zadanie polega na zapamiętaniu i odtworzeniu jak największej ilości podanych informacji w określonym czasie. Wyjątkiem jednak jest dyscyplina „Speed Cards”, która polega na zapamiętaniu talii kart tak szybko jak to możliwe oraz zadanie, którego celem jest zapamiętanie jak największej liczby talii kart w ciągu 15 minut.

Kontakt

Fundacja "Wiatrak"
ul. Bołtucia 5
85-791 Bydgoszcznull
tel. +48 52 32-34-814
fax. +48 52 32-34-811
email: mistrzostwapamieci@wiatrak.org.pl

mistrzostwapamieci.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.