Facebook Google+ Twitter

II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii potrwa od 21 do 23 października

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-14 13:46

Spotkania z podróżnikami, wystawy zdjęć, premiery książek, targi wydawnicze, warsztaty fotograficzne, kursy wspinaczki, finał Konkursu im. Kazimierza Nowaka, koncert zespołu ZAKRęT, to tylko część atrakcji tego festiwalu.

Spotkania z podróżnikami, wystawy zdjęć, premiery książek, targi wydawnicze,
warsztaty fotograficzne, kursy wspinaczki, finał Konkursu im. Kazimierza Nowaka, koncert zespołu ZAKRęT, to tylko niektóre z atrakcji czekających na miłośników podróży w Poznaniu w dniach 21-23 października br.

Tegoroczną edycję Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii zainaugurują bezpłatne warsztaty wspinaczki, na ściance Avana w Kinepolis przy ul. B. Krzywoustego 72, które odbędą się w piątek 21 października. Kursy skierowane są do osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką.

W sobotę, 22 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od ul. Głogowskiej) w godzinach 10-18 na uczestników festiwalu czeka bogaty wachlarz wydarzeń. Pierwszym z nich będzie fachowy wykład Tomka Kowalskiego o życiu w górach wysokich - trening, aklimatyzacja i szczytowanie. Podróżnik z Poznania opowie również o zdobywaniu Śnieżnej Pantery w rekordowo szybkim czasie. Chwilę później rozpoczną się profesjonalne warsztaty fotograficzne prowadzone przez trenerów Akademii Nikona - Krystiana Bielatowicza i Pawła Charę.

Równolegle w sali naprzeciwko o swoich przygodach i książkach opowiadać będą goście specjalni festiwalu:

Romuald Koperski – znany z podróży do Syberii, nie każdy wie, że jest aktualnym rekordzistą Guinnessa w grze na fortepianie. Na festiwalu zaprezentuje Ekspedycję Stulecia 2008 - najdłuższą w historii motoryzacji zimową ekspedycję samochodową.
Tomek Michniewicz - dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker.
19 października, dokładnie trzy dni przed festiwalem, ukaże się jego nowa sensacyjna książka - „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”. Uczestnicy festiwalu będą jednymi z pierwszych, którym uda się zdobyć cenne dedykacje.
Michał Pauli - artysta i podróżnik, skazany na 12 kar śmierci do jednego
z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata - Bang Kwang. Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii poparli trzej polscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.