Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21051 miejsce

II Rudzki Półmaraton Industrialny

Już w najbliższą sobotę rusza kolejny Rudzki Półmaraton Industrialny. Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne koncerty oraz możliwość całodniowego zwiedzania zabytków miasta Ruda Śląska.

6 sierpnia odbędzie II Rudzki Półmaraton Industrialny. Impreza ta nie jest tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również możliwością spędzenia aktywnego dnia w gronie przyjaciół i najbliższych. Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne atrakcje. Już od godziny 15:00 na scenie znajdującej się na Pl. Jana Pawła II, wystąpią rudzcy artyści młodego pokolenia. W tym samym czasie swoich sił w sporcie mogą spróbować najmłodsi maratończycy. Patronatem wydarzenia są m.in. firmy Elsat i Sileman.

Co więcej, to nie koniec atrakcji. O godzinie 19:00 na scenie zaśpiewa rudzki artysta Piotr Herdzina, znany m.in. z piosenki „Co w życiu mym”. Punkt wieczoru, czyli rudzki półmaraton, rozpocznie się o godz. 21:15 z Placu Jana Pawła II. Nieco wcześniej, o godz. 21:00 rozpocznie się bieg na 7 km oraz Nordic Walking. Zawodnicy w pierwszej kolejności będą kierować się w stronę ulicy Damrota, Markowej i Niedurnego.

W trakcie trwania II Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego, zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców będą udostępnione do zwiedzania zabytki miasta oraz wystawa zdjęć obiektów i terenów poprzemysłowych w Rudzie Śląskiej w Galerii Fryna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

/Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy sportu i rekreacji./

Tak stoi napisane w regulaminie. To kłamstwo.

Przebiegnięcie 21 km nie ma nic wspólnego ani ze zdrowiem, ani z tym bardziej z rekreacją. Ma natomiast wszystko wspólne z niepotrzebnym, skrajnym i niebezpiecznym wycieńczeniem organizmu z konsekwencjami negatywnymi dla zdrowia ( nawet dla wytrenowanych osób). I żadna medialna szopka, zasponsorowana przez kogokolwiek, tej prostej prawdy nie zmieni.

Bieg w szpilkach - to kolejny przykład idiotyzmu.

Do kolekcji brakuje zawodów w jedzeniu na czas. Może w przyszłym roku..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.