Facebook Google+ Twitter

II Rudzki Półmaraton Industrialny: sportowe święto miasta!

Niezliczone godziny spędzone na treningach i wylewaniu siódmych potów, a wszystko po to, aby pewnego sierpniowego dnia, wziąć udział w II Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, biegu prawdziwych twardzieli, który przesuwa granice możliwości.

 / Fot. Agnieszka PolusSobotni wieczór z pewnością można zaliczyć do udanych, a już na pewno mogą to zrobić uczestnicy II Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego. Wydarzenie to było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również do zwiedzenia zabytków industrialnych Rudy Śląskiej. Na linii startu pojawiły się zarówno dzieci, jak i dorośli biegacze. Bieg główny na dystansie 21 km odbył się tuż po godzinie 21:00.

Już od wczesnych godzin popołudniowych, mieszkańcy dzielnicy Nowy Bytom (Ruda Śląska), mogli obserwować przygotowania do jednej z większych imprez sportowych tego lata. Organizatorzy półmaratonu zadbali o to, aby każdy gość znalazł coś dla siebie. W związku z tym, od godziny 15:00 na Pl. Jana Pawła II (rynek w Rudzie Śląskiej), można było usłyszeć znane piosenki w wykonaniu rudzkich artystów młodego pokolenia, o których bez wątpienia jeszcze nie raz usłyszymy.

W między czasie na linii startu spotkali się nieco młodsi sportowcy. Najmłodszy z nich miał zaledwie 2 lata! Wszyscy milusińscy dzielnie dobiegli do mety i otrzymali drobne upominki.

W trakcie tych niezwykłych występów, dzieci mogły również oddać się beztroskiej zabawie pod okiem profesjonalnych animatorów. Nikogo więc nie zdziwił widok chłopca, mającego pomalowaną twarz niczym przerażający zombie lub dziewczynki ucharakteryzowanej na słodkiego kotka.

Nadto, wokół rynku zostały ustawione stoiska sponsorów półmaratonu. Uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm, poznać ich najnowsze oferty i promocje oraz dostać symboliczne gadżety, czy też balony. Jedną z atrakcji był także konkurs na scenie zorganizowany przez lokalnego dostawcę telewizji cyfrowej i Internetu.

O godzinie 19:00 na estradzie pojawił się kolejny rudzki artysta – Piotr Herdzina z zespołem Bez nazwy, znany m.in. z utworu „Co w życiu mym”. Należy przyznać, że wokalista ma sporą charyzmę i energię, która nie jedną osobę porwała do tańca i śpiewu.

Ponadto podczas trwania II Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego, dla zainteresowanych były udostępnione zabytki industrialne, znajdujące się w mieście Ruda Śląska oraz wystawa zdjęć obiektów i terenów poprzemysłowych w wyżej wymienionym mieście, w Galerii Fryna.

Niewątpliwą atrakcją był bieg na szpilkach, za co duży ukłon w stronę wszystkich uczestników. Sztuka chodzenia w tego typu butach jest już dużym wyczynem, godnym medalu. Panie i jeden Pan, który udowodnił, że dla chcącego nic trudnego, zmierzyli się z dystansem 300 m. Dzielni śmiałkowie, bez problemu ukończyli ten niecodzienny bieg.

Kilka minut po godzinie 21:00 nadeszła długo wyczekiwana chwila biegu na dystansie 7 km i nordic walking. Zaraz potem wystartował bieg na dystansie półmaratonu (21 km), liczący niemal 600 maratończyków.

Zwycięzcą na dystansie 21 km okazał się Kamau Wilson Wambugu, pokonując całą trasę w 1:10:18, zaś drugie i trzecie miejsce zajęli - Komon Moses Masai w czasie 01:10:19 oraz Mateusz Wolnik z wynikiem 01:14:46.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Matebo Ruth Chemisto z czasem 01:17:31, druga była Muringi Margaret Wamahiga (01:17:32), natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Ewa Kucharska (01:24:37).

W biegu na 7 km najlepszy był Jan Kudłuczka (00:24:45), kolejny na linię mety dotarł Dariusz Wilk (00:25:06), a zaraz za nim Krzysztof Zapór (00:25:21).

Złoty medal w kategorii kobiet zdobyła Zita Kacser (00:27:27), srebrny medal otrzymała Małgorzata Kącka (00:28:30), zaś brąz przypadł Elżbiecie Lewickiej (00:30:26).

W konkurencji nordic walking na pierwszym miejscu w kategorii mężczyzn znalazł się Krzysztof Skiba z czasem 00:42:23, zaraz za nim na podium stanęli: Eugeniusz Gembala (00:43:31) oraz Dariusz Różewicz (00:50:03).

Po stronie płci pięknej na podium kolejno znalazły się: Anna Zaczyńska (00:46:30), Magdalena Badowiec (00:49:11) oraz Violetta Gembala (00:50:47).

Około godziny 24:00 zwycięzcy zostali uhonorowni medalami oraz nagrodami finansowymi.

Tegoroczny półmaraton już za nami, sportowcom z pewnością przyda się chwila relaksu i wytchnienia, którą warto przeznaczyć na zregenerowanie sił, bowiem już za rok czeka nas kolejny Rudzki Półmaraton Industrialny i kolejna dawka niezapomnianych sportowych emocji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.