Facebook Google+ Twitter

II Rudzkie Dni Recyklingu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-12 12:10

Więzimy w piwnicy cenne surowce, które zasługują na drugie, lepsze życie. Oddajmy im wolność.

Stary telewizor, pralka, lodówka, gazety, pudełka, słoiki, butelki - to wszystko z sentymentem przechowujemy w naszych piwnicach z myślą, że może kiedyś te rzeczy się nam jeszcze przydadzą.

To, co leży w naszych piwnicach, z pewnością przyda się 23 w godzinach od 15 do 20 i 24 września w godzinach od 14 do 20 podopiecznym Szkoły Życia im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej podczas „II Rudzkich Dni Recyklingu”, które odbędą się na terenie KS „POGOŃ” w Nowym Bytomiu.

Stowarzyszenie EcoTerra zachęca wszystkich mieszkańców miasta do posprzątania swoich piwnic i przyniesienia cennych surowców: makulatury, szkła, oraz zgniecionych butelek „PET”, każdy przyniesiony surowiec zostanie zamieniony na sadzonkę drzewa lub krzewu.

Dodatkowo nieodpłatnie będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Zadbaj o swoje środowisko!

Organizatorzy postarali się o to, aby surowce zaraz po oddaniu dostały swoje drugie życie. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej włącza się do akcji i nieodpłatnie odbierze zebrane odpady i przekaże do recyklingu. A każdy kilogram zebranego surowca zostanie wymieniony na 1 złotówkę. Zebrana kwota zostanie natomiast przekazana na podopiecznych Szkoły Życia.
Imprezie towarzyszyć będą ekologiczne gry i zabawy organizowane przez m.in. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. oraz Rudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew.

W programie: Eko gry i zabawy dla całej rodziny i obchody 5-lecia Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Ekologii „EcoTerra”, Zespół Szkół Nr 3 Specjalnych im. Św. Łukasza

Partnerzy: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Centrum Nauki i Biznesu ŻAK, Rudzkie Towarzystwo
Przyjaciół Drzew

Patronaty: Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Ruda Śląska, Instytut Ekologii i Terenów Uprzemysłowionych, Kuratorium Oświaty Delegatura w Gliwicach, Śląskie Media Wiadomości RudzkieDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.