Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36145 miejsce

II runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL zakończona!

Od 26 do 29 lipca w Ostródzie odbyła się II runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Do startu w zawodach zgłosiła się rekordowa ilość załóg z całego kraju. 86 zespołów zapragnęło sprawdzić swoje umiejętności i sprzęt na mazurskich bezdrożach.

Wójt gminy Ostróda, Gustaw Marek Brzezin (w środku) / Fot. Artur ZabłockiOstatecznie na listach startowych znalazło się 76 załóg w trzech klasach: EXTREME, ADVENTURE i TRAVEL. Baza, park maszyn, scena i całe zaplecze znajdowały się na nieczynnym poligonie wojskowym nad jez. Sajmino w okolicach Ostródy. Trasy przebiegały przez mazurskie lasy, wąwozy, starą żwirownię, tor motocrossowy oraz stary nasyp kolejowy. Ostródzka publiczność licznie i ciepło przywitała zawodników i organizatorów imprezy. Start do prologu poprzedziło wystąpienie wójta gminy Ostróda, Gustawa Marka Brzezina oraz starosty ostródzkiego, Włodzimierza Brodiuka.

I dzień - Prolog


Start do prologu załoga Adam Komar / Wiktor Zając / Fot. Artur ZabłockiWłaściwe starty rozpoczęły się w piątek 27 lipca o godzinie 15. Krótki odcinek, o dosyć niskiej trudności, musiały pokonać wszystkie załogi startujące w klasie EXTREME i ADVENTURE. Najlepsze czasy w poszczególnych klasach osiągnęły zespoły: Grzegorz Rupikowski/ Paweł Szostak (EXTREME) oraz Adam Solecki/ Przemysław Solecki (ADVENTURE).

I dzień - Odcinek nocny


Nocne podjazdy / Fot. Artur ZabłockiPo krótkim odpoczynku, załogi rozpoczęły przygotowania do odcinka nocnego. Starty w poszczególnych klasach zaczęły się o godzinie 19. Trudne podjazdy, zjazdy, błotniste wąwozy i piaszczysty tor motocrossowy dały się we znaki nawet doświadczonym kierowcom. Jednej z załóg wybuchł mały pożar w kabinie, ale po jego ugaszeniu pojechali dalej. Podczas tego odcinka można było podziwiać świetną atmosferę fair play panującą wśród zawodników. Bez współpracy między konkurującymi ze sobą zespołami, pokonanie niektórych odcinków byłoby niemożliwe. Ostatnie załogi wróciły z trasy ok. godziny 3 w nocy. Najlepsi w swoich klasach na tym odcinku byli: Zbigniew Popielarczyk i Rafał Trwoga (EXTREME), Maciej Gonet i Łukasz Fasula (ADVENTURE) oraz Grzegorz Urban i Anna Kawalec (TRAVEL).

II dzień - Odcinek dzienny


Przewrotka na skarpie / Fot. Artur ZabłockiNiektóre z załóg jeszcze dobrze nie wstały z łóżek po nocnych zmaganiach, kiedy na trasę odcinka dziennego wyruszyły pierwsze zespoły. Starty rozpoczęły się o godzinie 9. Trasa na tym etapie została wydłużona o kolejne atrakcyjne odcinki, m.in. błotniste wąwozy i starą żwirownię w okolicach Leszaków. Dużą trudność sprawiły właśnie te błotniste i pozornie łatwe do pokonania strumyki. Przeprawa przez niepozorny strumyk w okolicach Ostródy / Fot. Artur ZabłockiJedna z załóg na drodze do miejsca przeprawy, na stromej skarpie niebezpiecznie przewróciła się na bok. Na szczęście samochód zatrzymał się na drzewach i nie spadł dalej. Dzięki pomocy innych zawodników udało się postawić pojazd na kołach i załoga mogła kontynuować jazdę. W błocie na dłużej utknęło kilka załóg, ale dzięki wyciągarkom i intensywnej pracy pilotów, kierowcom udało się wyjechać na drugi brzeg. Po ciężkiej przeprawie przez wodę i błoto, na zawodników czekały następne atrakcje w postaci stromych zjazdów w starej żwirowni.

Wyniki

W klasyfikacji końcowej, po dwóch dniach rywalizacji zwyciężyli:
EXTREME - Zbigniew Popielarczyk i Rafał Trwoga (188 punktów),
ADVENTURE - Marian Beściak i Paweł Więcek (144 punkty),
TRAVEL - Grzegorz Urban i Anna Kawalec (200 punktów).

Uczestnicy podkreślili, że najważniejsza jest dobra zabawa, współzawodnictwo w duchu fair play i bezpieczne dotarcie do mety. III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL odbędzie się już w dniach 04-07 października, miejsce - Jura Krakowsko - Częstochowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

to dopiero przygoda :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.07.2007 18:38

W całym tekście w dacie przewija się sierpień, chyba jakaś kaczka dziennikarska się wkradła ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.