Facebook Google+ Twitter

II Runda Pucharu Youngtimer Party

Od piątku do niedzieli zwolennicy aut klasycznych czuli się na Torze Poznań jak w raju. Automobilkub Wielkopolski przygotował specjalnie dla nich kolejną edycję pucharu "Youngtimer".

Zwycięzcy klasy "Sport" / Fot. Piotr May„Youngtimer” to w rozumieniu regulaminu imprezy, auto które zostało wyprodukowane przed 1986 rokiem. Na tor zjechały więc pojazdy bardzo różne. Mogliśmy podziwiać agresywnie przerobione "maluchy", klasyczne "duże fiaty" czy w pełni sportowe Porsche czy BMW.

Auta, zależnie od pojemności, zostały podzielone na 5 klas. Dodatkowymi klasami były klasa sport i klasa Mazda Mx-5. Klub Mini, który na Torze Poznań zjawił się w bardzo licznej obsadzie, dodatkowo urządził wewnętrzną rywalizację w 3 edycji Pucharu Mini.

Klub Mini / Fot. Piotr MayW sobotę na uczestników czekało siedem bardzo urozmaiconych prób sprawnościowych, rozlokowanych na całym terenie Toru Poznań. Widzowie mogli podziwiać klasyczne slalomy jak i bardziej wymyślne trasy. Bardzo widowiskową była próba nazwaną „klomby”. Wymagała od zawodników zarówno dobrej orientacji jak i bardzo dużych umiejętności. Zapach spalonej gumy i pot na czołach zawodników były namacalnymi dowodami że uczestniczy dawali z siebie wszystko.

Po sobotnich zmaganiach w niedzielę czekały na zawodników same przyjemności. W samo południe ogłoszono wyniki i rozdano puchary, a godzinę później, po obowiązkowej odprawie, samochody ruszyły na tor. Planowano spokojne przejazdy. Jednak świadomość przejazdu po torze u niejednego uczestnika spowodowała mocniejsze bicie serca, a adrenalina niemal wylewała się uszami.

Imprezę na pewno można uznać za bardzo udaną. Szkoda tylko, że tak mało uwagi tego typu imprezm poświęcają media, bo to doskonały i stosunkowo tani sposób na doskonalenie swoich motoryzacyjnych umiejętności i miłe spędzenie czasu.

Wyniki rywalizacji i więcej o "youngtimerach" na: www.youngtimerparty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Szkoda tylko, że tak mało uwagi tego typu imprezom poświęcają media" - na szczęście jest internet :)
Jeśli temat kogoś zainteresował to zapraszam również na relację uczestnika YTP, która znajduje się tu: http://www.kuwetka.pl/samochody/ascona/ytp_2009_2.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.