Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26389 miejsce

II Śląskie Spotkanie Dziennikarzy Obywatelskich za nami

Dzień Dziennikarza Obywatelskiego będziemy obchodzić 14 czerwca. Na Śląsku rozpoczął się trochę wcześniej. 12 czerwca w ogródku działkowym państwa Podgórskich, miało miejsce II Spotkanie Dziennikarzy Obywatelskich. Tym razem przy grillu.

Pierwsi na miejsce spotkania dotarli Joanna i Piotr Żyłowie oraz Urszula i Henryk Kokotowie. Z małym Jola Budniak oraz Marek Judycki / Fot. Paweł Kiliańskipoślizgiem na umówione miejsce przyszli Jola i Rysiek Budniakowie oraz autor tego tekstu. Gdy już wszyscy dziennikarze obywatelscy wygodnie się rozsiedli i zaczęli dyskutować na różne tematy, gospodarz spotkania, Adam Podgórski, wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz książki o Rudzie Śląskiej. Tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą, zdradzę, że państwo Podgórscy są wielkimi miłośnikami swojego miasta.

Henryk i Urszula Kocotowie oraz Joanna Żyła / Fot. Paweł KiliańskiPiotr Żyła wraz z żoną Joanną, przyjechali specjalnie na spotkanie aż z Warszawy. Piotrek opowiadał nam o działalności polskich grup hip-hopowych, które w ostatnim czasie bardzo go zainteresowały. Warto dodać, że "Warszawiak" jest także wielkim miłośnikiem fotografii, dzięki czemu nasze spotkanie zostało uwiecznione na wspaniałych zdjęciach.

Henryk Kokot bardzo dobrze orientuję się w temacie lotnictwa, dlatego podzielił się z nami swoimi bardzo profesjonalnymi spostrzeżeniami na temat katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Na spotkanie przyjechał razem z żoną Urszulą.Adam Podgórski podczas gry na gitarze / Fot. Paweł Kiliański

Jola Budniak aktywnie włączyła się do śpiewania, które zainicjował Adam, natomiast Rysiek prowadził ożywione dyskusje z Piotrem m.in. na temat gier RPG, fotografii oraz przebudowy i składaniu komputera.

Marek Judycki pokazał nam swoje artystyczne rysunki, którymi się zajmuje. Marek organizuje także wystawę w Skoczowie, na którą wszystkich serdecznie zaprasza. Mnie osobiście, jako wielkiego miłośnika historii, Wiecznie fotografujący, Piotr Żyła, Marek Judycki oraz Rysiek i Jola Budniakowie / Fot. Paweł Kiliańskibardzo zainteresowały losy taty Marka, który podczas kampanii wrześniowej walczył w Armii "Kraków" i cudem uniknął niewoli w Łańcucie.

Na spotkaniu nie zabrakło przysmaków serwowanych z grilla. Można powiedzieć, że stoły dosłownie uginały się pod naporem jedzenia. Każdy mógł również spróbować wybornej nalewki Basi Podgórskiej, która jest z niej znana nie tylko w Rudzie Śląskiej, ale na całym Śląsku. Niech wszyscy nieobecni żałują pyszności, które przygotowała Basia ;). Nie można pominąć części artystycznej wieczoru, jaką przygotował dla nas Adam. W pewnym momencie przyniósł, nastrojoną przez Piotra gitarę, i zaczął śpiewać różnego rodzaju piosenki :).

Całe spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej (nie tylko ze względu na słoneczną pogodę), wesołej i sympatycznej atmosferze. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom, Basi i Adamowi Podgórskim, za jego zorganizowanie. Bardzo dziękuję również wszystkim uczestnikom, bez których nie mogłoby się ono odbyć.


Zobacz fotorelację z II Śląskiego Spotkania Dziennikarzy Obywatelskich Galeria Piotra Żyły

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Miło poczytać o tym, co działo się "za miedzą" ;) :P i po raz drugi pożałować tego (to już mniej miło :P), że się nie było (pierwszy raz pożałowałam jak przeczytałam o dacie, która mi nie pasuje ;) ), no ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, do trzech razy sztuka, więc wierzę i żyję nadzieją, że data III Spotkania Ślaskich DO już mi będzie pasowała i poznam osobiście tych wszystkich przemiłych i zdolnych ludzi, o których tak pięknie Pawle napisałeś :) Gratuluję udanego spotkania i wspaniałej pogody życząc dalszych sukcesów. Pozdrawiam serdecznie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrowienia dla Uczestników spotkania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziekowania dla wszystkich, ktorzy zaszczycili nas swa obecnoscią. Sopbotni Falstart tym razem okazał się metodą na sukces. Dzisiaj leje! Uklony i uściski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryku, bardzo przepraszam za literówkę i proszę o wybaczenie ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Baaaardzo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gospodarze bardzo gościnni są.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)... Jeszcze się nie rozpakowałem... Gospodarze zorganizowali świetną imprezę w świetnym towarzystwie i dopiero dzisiaj mnie wypuścili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... uu! to musiało rzeczywiście się dziać.!;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)... dokładnie ten. Jeszcze się nie rozpakowałem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze, a który to? hi hi ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.