Facebook Google+ Twitter

II Światowy Kongres Miłosierdzia odbędzie się w Krakowie

II Światowy Kongres Miłosierdzia odbędzie się w dniach od 1-5 października 2011 r. w Krakowie. Podczas spotkania przesłanie do uczestników Kongresu przekaże papież Benedykt XVI.

Ostatnia pielgrzymka Ojca Świętego- Jana Pawła II do Polski. / Fot. Foto: Tadeusz Warczak/z albumu autorki/archiwum kuriiBicie dzwonów we wszystkich kościołach Krakowa obwieści rozpoczęcie II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Na łagiewnickie wzgórze przybędzie, aż 2 tys. czcicieli Bożego Miłosierdzia z ok.70 krajów świata zgromadzi się w jutro- 1 października w Bazylice Bożego Miłosierdzia na uroczystej inauguracji II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia.

Z tej okazji nad całym Krakowem rozkołyszą się dzwony kościelne, by ogłosić początek Kongresu.
Od 1-5 października 2011 roku w Krakowie odbędzie się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM - World Apostolic Congres On Mercy).

Miejscem spotkania czcicieli Bożego Miłosierdzia z całego świata będzie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w którym ostatnie lata swojego życia spędziła św. siostra Faustyna i w którym dziś istnieje światowe centrum kultu Bożego Miłosierdzia. Kongres odbędzie się pod hasłem:"Miłosierdzie światłem nadziei".

W Krakowie zgromadzą się czciciele Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów, by podzielić się doświadczeniami przeżywania miłosierdzia w życiu i głoszenia go światu.

Będzie to również czas odczytywania orędzia miłosierdzia w kontekście "nowej ewangelizacji" i szukania nowych metod dawania świadectwa o Bogu miłosierdzia przed światem.

Klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. / Fot. Jamal 2/800px-Klasztor_Sióstr_Matki_Bożej_Miłosierdzia_w_KrakowieW programie Kongresu - oprócz modlitw, spotkań i konferencji w łagiewnickim sanktuarium - jest także ekumeniczna modlitwa za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II na wadowickim Rynku oraz marsz milczenia z modlitwą za pokój i miłosierdzie dla świata na terenie KL Auschwitz-Birkenau. Przewidziane są koncerty i spotkania z krakowianami w parafiach miasta.

Uczestnicy Kongresu chcą także wyrazić swą jedność z Benedyktem XVI i przez tę jedność być znakiem nadziei dla całego świata.

Pierwszy Światowy Kongres Miłosierdzia odbył się 2-6 kwietnia 2008 roku w Rzymie z inicjatywy ks. kard.Christopha Schönborna i ks. kard. Stanisława Dziwisza.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@-roman dlugosz

Dokładnie tak jest. Miłosierdzie Boże, jest DAREM dla każdego człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bog Jest Miloscia , natomiast czlowiek ma wolnosc dana od Boga aby wybral, Milosc lub nienawisc, kto ma Boze Blogoslawienstwo jest pod oslona Najwyzszego, kto niema ten jest po przeciwnej stronie ma nienawisc i nia zonie na wszystkie strony . Dzieki Bozej lasce jeszcze ten swiat tylko istnieje , zyjemy w czasach konca , kiedys milosierdzie Boze sie skonczy. ? Kazdy odpowie za swoje decyzje i swoja milosc tak jak i do Boga tak i do ludzi.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Światu potrzebne jest Boże Miłosierdzie Tadziu- to wiemy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj! Zdaję mi się, że nam ludziom coraz bardziej potrzeba Boskiego Miłosierdzia. Świat nękają kataklizmy i wojny - tyle nieszczęść. I do tego wszystko brak solidarności, tak międzyludzkiej, jak i międzynarodowej. Jak z naszą - polską - solidarnością wychodzą Polacy na co dzień dobrze wiemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.