Facebook Google+ Twitter

III Artystyczne Zderzenia w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-18 13:01

Już 23 marca po raz trzeci odbędą się spotkania ze sztuką w cyklu „Artystyczne Zderzenia”, które przeniosą nas w kreatywny świat twórców poezji, grafiki i pantomimy.

 / Fot. plakat W piątek 23 marca w Klubie muzycznym IMBIR odbędzie się trzecie interdyscyplinarne spotkanie ze sztuką -Artystyczne Zderzenia. Ta cykliczna propozycja spotkań publiczności z twórcami na kulturalnej mapie Krakowa już od października 2011 roku cieszy się niezmiennie popularnością.

Projekt jest pomysłem osób skupionych na artystycznych portalach społecznościowych, które pragną spotkać się w „realu” i promować swoją twórczość. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że sztuka pomimo pozornych różnic jest tak naprawdę tylko kodem w ukazywaniu wartości zarówno uniwersalnych jak i osobistych. Każdy z zaproszonych gości będzie konfrontowany z artystą reprezentującym inny rodzaj sztuki lub formy estetycznej w obrębie tych samych rodzajów działalności artystycznej. Jednak spotkania te nie będą tylko i wyłącznie forma autopromocji autorów, ale przed wszystkim spotkaniem autystów z publicznością. Twórcy prowadzić będą dialog z własnym dorobkiem, a także odpowiadać na pytania recenzentów – czytelników w formie wspólnego wywiadu.

Tym razem zderzymy trzy interesujące osobowości twórcze : Dorotę Surdyk i Jacka Kukorowskiego (poetów) oraz Piotra Duha -Imbora (grafika). Gościnnie wystąpią Marzena Niezgoda z Julią Dyga, które zaprezentują etiudę pantomimiczną pt. "Kolory", inspirowaną twórczością Urszuli Kozioł.

Pierwsze spotkanie odbyło się w październiku 2011 roku w Klubie CARYCA. Na obecne
już trzecie spotkanie zapraszamy w niezwykle klimatyczne i otwarte na sztukę progi Klubu IMBIR przy ul. Św. Krzyża 35. Cykl jest autorskim pomysłem Marty Półtorak i Ewy Włodarskiej - Lorek.
Impreza ma charakter otwarty.

Więcej informacji na FACEBOOK
Relacja z poprzednich spotkań :
YOUTUBE

MP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.