Facebook Google+ Twitter

III Bytomska Noc Świętojańska

Po raz trzeci, 19 i 20 czerwca, w pięknie położonej Sportowej Dolinie - Dolomity, w bytomskiej dzielnicy Sucha Góra, odbędzie się Bytomska Noc Świętojańska.

 / Fot. PlakatPierwszego dnia imprezy miłośnicy bluesa będą mogli sobie przypomnieć występ grupy Dżem sprzed 11 laty. Różnica między tym koncertem a występem sprzed lat dotyczyć będzie scenerii, która tym razem będzie w plenerze. Z pewnością fani zespołu usłyszą utwory zamieszczone na płycie, która ukazała się po koncercie w operze.

Grupa wystąpi wraz z chórem i orkiestrą Opery Śląskiej z Bytomia pod dyrekcją Tadeusza Serafina i Andrzeja Marko. 11 lat temu, jak przystało na występ w operze, muzycy Dżemu przywdziali fraki, co dla niektórych fanów było zaskoczeniem. W jakich strojach wystąpią w piątek, czas pokaże. Niemniej jednak należy się spodziewać koncertu na najwyższym poziomie.

Natomiast na sobotę zapraszają nas artyści bytomskiej sceny na operetkę Imre Kalmana „Księżniczka Czardasza” w reżyserii Feliksa Widery i choreografii Henryka Konwińskiego pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego.

Ponadto w sobotnią noc zagoszczą w Sportowej Dolinie zespół Laura Big Bend oraz mim – Ireneusz Krosny. Organizatorzy imprezy spodziewają się nawet kilkunastu tysięcy widzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.