Facebook Google+ Twitter

III Bytomski Półmaraton. Pobiegnij i wygraj Skodę

Na trzecią edycję Bytomskiego Półmaratonu 18 września, pośród parków i lasu miechowickiego, zapraszają organizatorzy Bytomskie Towarzystwo Tenisa Stołowego "Silesia" Miechowice oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Jeden z plakatów zachęcających do udziału w imprezie / Fot. Piotr A.JeleńPółmaraton, to jedna z konkurencji lekkoatletycznych, zaliczany do biegów długich, wyłącznie ulicznych na dystansie 21 km i 97,5 metra.
Rekordzistami Polski wśród mężczyzn jest Piotr Gładki, a wśród kobiet - Karolina Jarzyńska.

Wzorem roku ubiegłego, podczas tegorocznego półmaratonu, także odbędzie się bieg na 10 km. Uczestników tego biegu obowiązywać będzie regulamin półmaratonu z zachowaniem poniższych przepisów:
1) pakiet startowy będzie taki sam jak dla półmaratończyków,
2) opłata startowa taka jak w półmaratonie,
3) pierwsze trzy zawodniczki i pierwszych trzech zawodników otrzyma nagrody rzeczowe,
4) wszyscy, którzy dobiegną do mety w biegu na 10 km również wezmą udział w Na trasie ubiegłorocznego półmaratonu / Fot. Piotr A.Jeleńlosowaniu nagród przewidzianych dla półmaratończyków, w tym także nagrody głównej,
5) przy odbieraniu pakietów w biurze zawodów, trzeba przed startem zaznaczyć jaki dystans będzie się pokonywać.

W roku bieżącym każdy z uczestników biorących udział w Półmaratonie, który
ukończy bieg w regulaminowym czasie trzech godzin, weźmie udział w losowaniu samochodu, Skody Fabii. Ale jest jeden warunek, jaki stawia główny sponsor imprezy - Auto Śliwka - w zawodach musi wziąć udział co najmniej 1000 uczestników.

W roku ubiegłym startowało około 400 biegaczy, a jak powiedział nam Michał Napierała, dyrektor III Bytomskiego Półmaratonu:
- Aktywność sportowa bytomian jest coraz bardziej widoczna, dlatego warto promować takie imprezy jak półmaraton, który z roku z na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników biegów. Stąd też można domniemywać, iż nagroda w postaci samochodu, zgromadzi oczekiwaną ilość uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.