Facebook Google+ Twitter

III Czerwonokrzyski Festyn PCK w Bolesławcu

8 maja 2010 roku w Parku Miejskim w Bolesławcu przy ul. Tyrankiewiczów odbędzie się III Czerwonokrzyski Festyn PCK i jednocześnie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.

Na festynie będzie można oddać honorowo krew, a także zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Jednocześnie odbywać się będzie Biała Sobota, zorganizowana przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, podczas której na mieszkańców miasta będą czekać lekarze specjaliści.

W programie m.in.:

Mistrzostwa pierwszej pomocy - o godz. 10, rozpoczną zabawę w Parku.
Pierogowy rekord - czyli próba bicia rekordu świata w lepieniu pierogów na czas przez ZSOiZ. Ulepione pierogi na pewno będzie można skosztować po zakończeniu próby, która rozpocznie się o godz. 11.
Czerwonokrzyskie biegi uliczne - godz. 12.00, start ul. Mickiewicza, meta w Parku.
I powiatowy turniej sudoku - godz. 13.00, sudoku to cyfrowa krzyżówka, znana również w Stanach Zjednoczonych, jako Number Place. Jej celem jest wstawienie cyfr od 1 do 9 w każde z pól diagramu - siatki złożonej z 81 kratek, które ułożone są w kwadrat o bokach długości 9 kratek. Krzyżówki nie będą proste, trzymajmy kciuki za uczestników.
Pokaz akcji ratowniczej - godz. 14.30, w wykonaniu ratowników i strażaków PSP
I wiele innych atrakcji.

Czas umilać będą zespoły: Pakt Rymika, Gardian of Death, Awans, Artykuł, Kupa Złomu.
Zatańczy: Tierra Flamenco i Carmen.
Zaśpiewa: Kinga Kwaśnik.
A wieczorem: Fire Show Chimera - Łukasza Milde.

8 maja w Bolesławcu to także Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. W godzinach 11-18 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu (dawnej Szkole Górniczej). Należy wziąć ze sobą dowód tożsamości z numerem PESEL. W przypadku, gdy okaże się, że to właśnie ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dajesz komuś nadzieję na nowe życie. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz mu tę nadzieję i szansę. Zastanów się zanim podejmiesz taką decyzję. Więcej o rejestracji i zostaniu dawcą na dkms.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.