Facebook Google+ Twitter

III edycja Gdynia Design Days

"Otwarte na dobry design" - pod tym hasłem w dniach 12-20 czerwca 2010 roku odbędzie się trzecia już edycja Gdynia Design Days, dni Designu Krajów Nadbałtyckich.

GDD zostały zorganizowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W tegorocznej edycji ukazane zostaną najnowsze trendy w projektowaniu. To wydarzenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych podnoszeniem jakości życia w tym turystów.

Ławka / Fot. Materiały promocyjnePo dwóch latach GDD przyszedł czas pokazać kontekst tej idei. Dotąd pokazy odbywały się w muzeach. W tym roku będą organizowane w kontenerach na placu Grunwaldzkim. MAPA / Fot. Materiały promocyjneKażdy odbiorca znajdzie coś dla siebie, dorośli będą mogli obejrzeć projektantów przy pracy i nabyć przedmioty, dzieci będą bawiły się w tworzenie własnych domów, zagospodarowanie przestrzeni. Jest zasadnicza różnica między sztuką a designem. Sztuka nie jest robiona z myślą o użytkowniku, design zaś jest przeciwieństwem. Nie istnieje on bez użytkownika. Projektuje się produkt z myślą o sposobie, w jaki będzie użytkowany. Cechami dobrze zaprojektowanego przedmiotu są jego: funkcjonalność, atrakcyjność, estetyka, oryginalność, trwałość.

Świece / Fot. Materiały promocyjneWażne jest również wykorzystanie tworzyw słabodegradowalnych. Ze zwykłych złotek po cukierkach możemy wykonać piękny naszyjnik, a ze starych karteczek, metek zrobić lampę.

A oto harmonogram tegorocznej edycji:

Wystawy - wstęp bezpłatny

Design w Kontenerach 12–20 czerwca - plac Grunwaldzki, codziennie 12 –20
re.produkt 12–20 czerwca - Muzeum Miasta Gdyni, codziennie, oprócz poniedziałku 12–19.

21 czerwca –31 sierpnia 10–17
Designer roku 2009. Jak powstają chętnie kupowane produkty? 12–20 czerwca - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, codziennie 10 – 20

Warsztaty - plac Grunwaldzki, wstęp bezpłatny

Warsztaty otwarte dla dzieci i młodzieży:

19 czerwca, sobota godz. 12–15 Re: AKTYWACJA. Zostaw swój znak obecności! – Projektujemy swoje znaki, kształty, litery i zostawiamy swój znak zdobiąc lustra, lusterka i lustereczka. Warsztaty otwarte dla młodzieży i dorosłych - 12 czerwca, sobota godz. 12–15

13 czerwca, niedziela godz. 12–15 oraz 16–19 Chcesz się zmierzyć z zadaniem, z którym na co dzień zmagają się projektanci? Dowiedzieć się jak wpłynąć na środowisko naturalne poprzez projektowanie produktu? Z myślą o Tobie Studio KNOCKOUTDESIGN przeprowadzi warsztaty z projektowania w myśl zasad 3R: re.duce/ogranicz, re.use/używaj wielokrotnie, re.cycle/odzyskaj. Uczestnicy podzieleni na pięć grup – Express, Materia, Śmieć, Maszyna, Łącznik – zaprojektują i wykonają przedmioty codziennego użytku w niecodzienny sposób.

Więcej informacji: GDD

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.