Facebook Google+ Twitter

III edycja Poezji Młodego Pokolenia w Katowicach

Poezja Młodego Pokolenia to spotkanie dedykowane wszystkim tym, którym słowo pisane jest szczególnie bliskie. Organizatorami spotkania, które odbędzie się w piątek 14 grudnia o godz. 19, są: Literacka Kanciapa oraz galeria Gafa Cafe.

Plakat promujący III edycję Poezji Młodego Pokolenia / Fot. Literacka KanciapaTo już III edycja Poezji Młodego Pokolenia, która odbędzie w Katowicach przy ul. Wilimowskiego 4/1, w pubie Gafa Cafe, który wraz z Literacką Kanciapą współorganizuje to poetyckie spotkanie. Jak zauważają organizatorzy na stworzonym z tej okazji wydarzeniu w serwisie Facebook, od lat panuje "lekka posucha" poetycka. Nie licząc spotkań w bibliotekach, dzielnicowych domach kultury, Rondzie Sztuki czy na uniwersytetach – nie dzieje się prawie nic!

I właśnie taką inicjatywą chcą to zmienić!

A o literaturze trzeba mówić! Głośno i wyraźnie! I najlepiej by to wszystko było połączone z oryginalnym pomysłem.

Dlatego, jak zapewniają organizatorzy, młodzi artyści po raz kolejny wyjdą w miasto, by zaprezentować swe teksty. Tym razem pojawią się reprezentanci jednej z grup poetyckich funkcjonujących na Wydziale Filologicznym w Katowicach – Groty.

Marta Veil, Joanna Główkowska, Kamil Pietrzyk i Jan Pioskowik w kameralnych wnętrzach klubo-galerii "Gafa" odczytają specjalnie przygotowane i wyselekcjonowane wiersze.

Wieczór zostanie uświetniony przez występ obdarzonej niebanalnym głosem i zmysłem interpretacyjnym Kaliny Jaglarz. Usłyszymy jej własne kompozycje, piosenki z repertuaru Bułata Okudżawy oraz adaptacje znanych utworów poetyckich (m.in. K. K. Baczyńskiego).

Chcemy dalej wzruszać, denerwować i mieszać w tyglu, jakim jest życie kulturalne miasta. Ale na spokojnie, bez spiny, arogancji i megalomanii - piszą organizatorzy podsumuwując całe wydarzenie.

Wstęp wolny.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.