Facebook Google+ Twitter

III Edycja Turnieju Tenisowego ARS CUP już w sobotę!

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS zorganizowała dziś spotkanie, którego głównym tematem była organizacja III Edycji Turnieju Tenisowego ARS CUP o Puchar Fundacji ARS.

Fundacja ARS - prace dzieci / Fot. Judyta Rykowska17 maja w Ośrodku Kortowo Tennis Center w Luboniu zostanie przeprowadzona już III edycja Turnieju Tenisowego ARS CUP. Pomysłodawcy projektu zaznaczają, że poza celem charytatywnym to świetna zabawa dla całej rodziny. Każdy tego dnia znajdzie coś dla siebie. Dla panów oczywiście sport - rozgrywki w tenisa. Dla pań i ich pociech zabawy ze sztuką. Aukcja obrazów, które zostały podarowane fundacji - to jeden z najważniejszych punktów imprezy. Autorzy prac to studenci oraz wykładowcy poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wcześniejsze sukcesy zbiórki pieniędzy w postaci aukcji świadczą o tym, że ludzie stają się otwarci na sztukę i przede wszystkim na pomoc potrzebującym.
Fundacja ARS / Fot. Judyta Rykowska
Podczas pierwszego Turnieju ATS CUP 2006 udało się zebrać środki na realizację projektu „Odczarować Dźwięki Filmu”, a więc warsztatów filmowych z udziałem młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niedosłyszących z Poznania i przygotowanie wersji migowej bajki animowanej „Len”.

Kolejny sukces, a więc udana druga edycja ARS CUP 2007, pozwolił na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego do gry w tenisa dla niepełnosprawnego sportowca – Lecha Jabłońskiego. Pieniądze ze zbliżającego się III ARS CUP 2008 zostaną natomiast przekazane na stypendium dla Hani Okońskiej. Dziewczynka ma niebywały głos, niestety nie posiada warunków do rozwijania swoich zdolności. Dzięki pomocy fundacji będzie miała możliwość dojazdu do szkoły muzycznej, która z pewnością otworzy jej furtkę do kariery. Jeżeli natomiast uda się zebrać dość pokaźną sumę, członkowie fundacji chcieliby kontynuować produkcję filmów dla dzieci.
Fundacja ARS / Fot. Judyta Rykowska
Sport to jedno, zabawa to drugie, a znajdzie się miejsce na relaks? Jak najbardziej! Dobra muzyka ukoi nasze zmysły. Zaśpiewa Hania Okońska – dziewczynka, dla której zbierane są pieniądze; ponadto charytatywnie wystąpi zespół Powalisz Swing Combo. Szczegółowy program imprezy ukaże się wkrótce na stronie internetowej fundacji ARS

- Dzięki temu, że istnieje piękno – żyjemy - tym stwierdzeniem wypowiedzianym przez panią dyrektor Grażynę Wydrawską, można podsumować działalność tych wszystkich ludzi, którzy ofiarowując swój cenny czas, poświęcając niezwykle dużo energii, chcą pomóc drugiemu człowiekowi i co najważniejsze – nie oczekują nic w zamian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.