Facebook Google+ Twitter

III Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi"

W dniach od 1 do 9 sierpnia 2009 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą odbywa się Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Jest to już trzecia edycja festiwalu, który z roku na rok przyciąga coraz więcej widzów i turystów.

 / Fot. Paweł Wiśniewski"Świat zwariował" - tak brzmi hasło tegorocznej edycji festiwalu. Przez 10 dni w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą publiczność będzie mogła zobaczyć kilkadziesiąt filmów i wiele artystycznych imprez towarzyszących.

Francis Hime, Koncert Otwarcia / Fot. Paweł WiśniewskiW dniu otwarcia festiwalu odbyła się projekcja laureata tegorocznego Festiwalu w Cannes filmu "Prorok". Bossa Nova rozbrzmiewała na Zamku w Kazimierzu podczas koncertu otwarcia. Francis i Olivia Hime, brazylijscy artyści, wykonywali utwory filmowe, własne kompozycje, a na zakończenie kilka samb i utwory związane z brazylijską muzyką.

Grażyna Torbicka, Dyrektor Artystyczny Festiwalu / Fot. Paweł WiśniewskiDyrektor artystyczny festiwalu Grażyna Torbicka została honorowym mieszkańcem Kazimierza Dolnego. Przedstawiciele władz samorządowych w uzasadnieniu nadania tytułu podziękowali za wkład i zaangażowanie Grażyny Torbickiej w promowanie Kazimierza poprzez Festiwal "Dwa Brzegi".

Gościem specjalnym "Dwóch Brzegów" jest brazylijski reżyser Bruno Barreto, którego najnowsze filmy będą pokazane w trakcie festiwalu. Gościem cyklu "I Bóg stworzył aktorkę" jest Krystyna Janda, którą będzie można obejrzeć nie tylko w filmach, ale również na scenie.

Festiwal zakończy się hołdem dla zmarłego niedawno Jana Machulskiego, którego będzie można obejrzeć w ostatnim dniu festiwalu w niezapomnianych rolach.

Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: www.dwabrzegi.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.