Facebook Google+ Twitter

III Festiwal Kultury Żydowskiej w Warszawie - fotorelacja

10 września 2006 r. zakończyła się III edycja "Warszawy Singera". Na sześć dni ulica Próżna zmieniła swe oblicze. Oto relacja z imprezy.

Ulica Próżna na sześć dni zatętniła życiem – odwiedzający mogli spotkać na niej kataryniarza, gazeciarzy, zjeść tradycyjne żydowskie potrawy lub oglądać za darmo występy na scenie (zdjęcia ze zbiorów własnych).

Wejście na ulicę Próżną:
PróżnaPróżna

Tańce żydowskie – występ uczennic z Gimnazjum im. Generała Tańskiego w Chmielniku:

tańcetańce

"Stragany" na Próżnej – od recepcji hotelowej, poprzez stragany z jedzeniem po recepcję hotelową:

straganstragankataryniarzhotelpoligrafiapańska skórka i bajgle


Widowisko w reż. Elżbiety Protakiewicz: "Opowieści chasydzkie"; aktorzy grali pośród publiczności, która uczestniczyła w przedstawieniu:

teatrteatrteatrteatrteatropowieści chasydzkie

opowieści chasydzkieKowal, a naprzeciwko "Kabała"; uważny widz dostrzegł przykrą polską rzeczywistość – na ścianie za "kowalem" widać namazany sprey'em napis "j....ć Żydów". Organizatorzy zareagowali jednak szybko i zakleili prymitywny bazgroł plakatami reklamującymi "Warszawę Singera".

kowalkowalRecital Danuty Stankiewicz:


Danuta StankiewiczNa zakończenie: autorka tekstu spożywająca pipkes – zmielone wątróbki zawinięte w skórę z gęsiej szyjki oraz jedna z pamiętek, jakie można było nabyć na festiwalu – "dyplom" potwierdzający uczestnictwo w III Festiwalu Kultury Żydowskiej w Warszawie.

Zdjęcia prezentują tylko jeden dzień festiwalu – pamiętać należy, że sam festiwal odbywał się nie tylko na ulicy Próżnej, ale także w okolicach Teatru Żydowskiego, a w Galerii Zachęta do 3 października 2006 r. oglądać można wystawę "I ciągle widzę ich twarze". Każdego dnia na odwiedzających czekały wystawy, spektakle, występy czy spotkania, np. z Hanną Krall. Pozostaje życzyć tym, którzy przybyli na Festiwal w tym roku, jak i tym, którzy się spóźnili, aby za rok "Warszawa Singera" była równie udana.pipkesdyplom
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cieszę się, że zdjęcia się podobają ;) A impreza, rzeczywiście, naprawdę fantastyczna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastyczne zdjęcia i fantastyczna impreza! Wybrałam się na nią, ale bez aparatu:-), a Twoje zdjęcia zobaczyłam dopiero dzisiaj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.